Poradnik - praca i kariera

Au Pair / 10 powodów, dla których warto być au-pair
Lista atutów zdobytych dzięki wyjazdom Au Pair.
Au Pair / Co to jest i kto może zostać?
Drugą najczęściej wybieraną formą wyjazdu wakacyjnego, pozwalającego na naukę języka obcego i zarobek, jest wyjazd w formie opiekunki do dzieci.
Au Pair / Dokumenty i agencje
Lista dokumentów i organizatorów.
Au Pair / Warunki pobytu, obowiązki i koszty
„O przeżycie” osoba wyjeżdżająca nie musi się martwić, ponieważ rodzina gwarantuje jej zakwaterowanie (własny pokój) oraz wyżywienie, dojazd do szkoły językowej (o ile wyjazd przewiduje taki kurs. W przypadku wyjazdów 10-12 miesięcznych Au Pair mają obowiązek uczęszczania na kurs językowy, natomiast w przypadku wyjazdów wakacyjnych zależy to od naszych chęci i „dogadania się z rodziną”).
Praca za granica / Swoboda świadczenia usług w krajach UE
Wstępując do UE, Polska przystąpiła również do jej rynku wewnętrznego, którego reguły gwarantują swobodę świadczenia usług. Tak więc prowadząc działalność usługową w Polsce masz prawo wykonywać usługi samodzielnie lub poprzez swoich pracowników w innych krajach UE bez konieczności zakładania tam firmy czy poszukiwania zatrudnienia.
Praca za granicą / 5 najbardziej poszukiwanych zawodów – portal EURES
W 2010 r. wzrósł popyt na pracę w Europie w sektorze handlu, przemyśle wytwórczym i sektorze niefinansowych usług biznesowych. Widoczne jest zawężenie możliwości, zwłaszcza w przypadku zawodów, na które rośnie zapotrzebowanie: rzemieślników i związanych z nimi handlarzy, operatorów maszyn i urządzeń oraz monterów, choć pozostają one na niezmienionym poziomie w przypadku zawodów technicznych.
Praca za granicą / EURES - międzynarodowa sieć pośrednictwa pracy
Sieć EURES ułatwia mieszkańcom EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) podejmowanie pracy poza krajem zamieszkania oraz wspiera pracodawców w rekrutacji pracowników z innych krajów EOG. EURES umożliwia poszukującym pracy i pracodawcom dostęp do informacji oraz doradztwa ułatwiającego przepływ siły roboczej, a także zapewnia przejrzystość rynku pracy na terenie EOG.
Praca za granicą / Korzystanie z pośrednictwa pracy - uwagi i wskazówki
Wiele osób korzysta z usług agencji zatrudnienia. Ważna jest dla nich możliwość poprawy swojej sytuacji materialnej i poziomu życia. Niestety, wciąż pojawiają się informacje o działalności nielegalnych pośredników proponujących pracę, zwłaszcza za granicą, którzy często, chcąc uwiarygodnić swoją ofertę, angażują w proces rekrutacji publiczne służby zatrudnienia.
Praca za granicą / Zwrot podatku / Podatki z pracy w USA można odzyskać
Wszystkie osoby pracujące w Stanach Zjednoczonych mają potrącane z wypłat zaliczki na podatek dochodowy. W zależności od stanu, w którym wykonujesz pracę, zaliczki te wynoszą od 10-20% dochodu. Na szczęście po powrocie do Polski można ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku.
Praca za granicą / Zwrot podatku / Podatki za pracę w Holandii
Klienci szukający pomocy w zwrocie podatku z pracy w Holandii nie zdają sobie często sprawy, jakich dokumentów powinni domagać się od pracodawcy, o co pytać firmę rozliczającą, na co zwracać uwagę, aby być zadowolonym z usługi zwrotu podatku i nie zostać oszukanym.
Praca za granicą / Zwrot podatku / Podatki za pracę w Niemczech
Zazwyczaj każda osoba pracująca w Niemczech ma prawo ubiegać się o swój nadpłacony podatek. Podstawą do wystąpienia o zwrot podatku jest karta podatkowa, którą wystawia pracodawca po zakończeniu pracy lub roku podatkowego - Lohnstuerkarte lub Lohnstuerbescheinigung lub Besondere Lohnstuerbescheinigung.
Praca za granicą / Zwrot podatku / Podatki za pracę w Wlk. Brytanii
O zwrot podatku z Wielkiej Brytanii można starać się za 6 lat wstecz. Zeznanie podatkowe można złożyć po 5 kwietnia, gdyż jest to koniec roku podatkowego w Wielkiej Brytanii lub w momencie zakończenia pracy, gdy nie mamy zamiaru podjąć nowego zatrudnienia w trakcie roku podatkowego tj. do 5 kwietnia.
Pracodawca / Employer branding – pracodawca z wyboru
Na polskim rynku działa wiele firm, jednak tylko niektórym z nich udało się wyrobić opinię idealnego pracodawcy, którego zna każda osoba aktywna na rynku pracy i u którego bardzo chętnie widziałaby siebie w roli zatrudnionego. Zdecydowana większość przedsiębiorstw to firmy przeciętne, o których nigdy nie słyszeliśmy lub wiemy niewiele więcej niż tylko to, czym się zajmują.
Praktyki i staże / Internship - Travel Exchange & Education
Jedną z pierwszych organizacji z Polski wstępującą do GWEA (Global Work Experience Association) została katowicka firma Travel Exchange & Education. Członkowstwo TEE w tej prestiżowej organizacji zaowocowało przygotowaniem szerokiej i wyselekcjonowanej oferty zagranicznych praktyk i staży zawodowych.
Praktyki i staże / Internship USA
Praktyki zagraniczne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, ponieważ międzynarodowe doświadczenie jest ważnym atutem w życiorysie, wysoko cenionym przez pracodawców. Dodatkową korzyścią programu Internship jest możliwość uzyskania punktów ECST na wielu polskich uczelniach.
Praktyki i staże / Najlepszy pomysł - odbywanie praktyk i staży
„Doświadczenie zawodowe” - rubryka w CV, której śnieżnobiała pustka jest koszmarem wielu absolwentów. Aby uniknąć nieprzespanych nocy, jak najwcześniej trzeba myśleć o tym, czym zapełnić tę lukę. Najlepszym pomysłem jest odbywanie praktyk i stażów.
Praktyki i staże / Podział praktyk i staży
Istnieje pewna różnica między tymi pojęciami. Staż kojarzy się ze zwieńczeniem procesu nauki i bezpośrednim przygotowaniem do podjęcia pracy. Natomiast praktyka jest niejako uzupełnieniem edukacji. Dzisiaj na rynku pracy te pojęcia używane są w zasadzie wymiennie. Wszak i tu i tu chodzi o to samo – zdobycie doświadczenia zawodowego przez osoby, które go wcale nie posiadają.
Prawo pracy / Co ty wiesz o prawie pracy?
Prawo pracy powstało po to, by zagwarantować ochronę praw pracowniczych. Tak w przeszłości jak i dzisiaj pracownik jest słabszą od pracodawcy stroną stosunku pracy, ten ostatni decyduje bowiem o jego zatrudnieniu, określa jego warunki, decyduje o zwolnieniach.
Prawo pracy / Kontrakt menedżerski
Kontrakt menedżerski jest umową nienazwaną, co oznacza, iż nie został dotąd uregulowany w przepisach prawa cywilnego. Strony zawierające przedmiotową umowę, mogą na zasadzie autonomii woli stron i dojścia do wspólnego porozumienia, swobodnie określić swoje wzajemne prawa i obowiązki.
Prawo pracy / Moja pierwsza praca
Przed chwilą skończyłeś telefoniczną rozmowę, w trakcie której miła pani z działu personalnego oświadczyła, że to właśnie Ty dostałeś „TĘ” pracę, że to właśnie Ty masz przyjść „TAM” w następny poniedziałek na 9.00.
Prawo pracy / Podatki z naszych umów
To jasne nikt nie lubi płacić za rzeczy, których na pierwszy rzut oka nie widać i z których nie zawsze się korzysta (służba zdrowia, policja itd.). Szczególnie nikt nie lubi płacić państwu, w które marnotrawi olbrzymie sumy. Płacić jednak trzeba. Jak powiedział ktoś, są tylko dwie pewne rzeczy na świecie: śmierć i podatki.
Prawo pracy / Rodzaje umów o pracę
Umowa o pracę daje pełen zakres praw wynikających z kodeksu pracy. Przy tego typu umowie pracownik ma prawo do urlopu wypoczynkowego, macierzyńskiego i zdrowotnego. W czasie choroby pracownik otrzymuje wynagrodzenie wypłacane przez pracodawcę lub ZUS oraz może korzystać z bezpłatnego dostępu do usług medycznych.
Prawo pracy / Umowa o pracę - charakterystyka
Szukając zatrudnienia solidnie się napracowałeś i w końcu otrzymasz wymarzoną posadę. To świetnie! Nie możesz jednak spocząć na laurach. W Twoim interesie jest zapoznać się z najważniejszymi przepisami dotyczącymi zawierania umowy o pracę. Tym bardziej powinieneś się z nimi zapoznać, jeśli to Ty, jako przedsiębiorca, masz być pracodawcą zatrudniającym pracownika.
Prawo pracy / Umowy cywilnoprawne / charakterystyka
Polskie prawo odróżnia umowy o pracę od umów cywilnoprawnych (czyli takich, których zasady zawierania zostały określone nie w Kodeksie pracy, a w Kodeksie cywilnym). Na czym polega różnica?
Prawo pracy / Umowy cywilnoprawne / Podział
Jest wiele rodzajów umów przewidzianych w Kodeksie Cywilnym, jednak najszersze zastosowanie, jako podstawa świadczenia pracy, mają umowa zlecenie, umowa o dzieło oraz umowa agencyjna.
Prawo pracy / Umowy cywilnoprawne / Umowa agencyjna
Sednem i funkcją tej umowy jest uregulowanie świadczenia usług pośrednictwa między stronami umowy. Podpisując umowę agencyjną zgodnie z art. 758 § 1 KC przyjmujący zlecenie (agent), zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, do stałego pośredniczenia przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy, albo do zawierania ich w jego imieniu. Zleceniodawca zobowiązuje się do zapłaty agentowi umówionego wynagrodzenia (prowizji).
Prawo pracy / Umowy cywilnoprawne / Umowa o dzieło
Zawierając umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Umowa o dzieło zgodnie z art. 627 KC jest typową umową rezultatu, umową odpłatną, dwustronnie zobowiązującą, wzajemną i konsensualną czyli będącą wynikiem zgodnych oświadczeń woli obu stron.
Prawo pracy / Umowy cywilnoprawne / Umowa zlecenie
Przedmiotem umowy zlecenia jest wykonanie, przez przyjmującego zlecenie, określonej czynności prawnej (odpłatnie lub nieodpłatnie) na rzecz zleceniodawcy. Stronami umowy zlecenia mogą być dowolne osoby fizyczne lub osoby prawne z zastrzeżeniem, że posiadają one zdolności do czynności prawnych. Zleceniodawca zleca wykonanie określonych czynności, a zleceniobiorca wykonuje zlecenie.
Szukam pracy / Dokumenty aplikacyjne / CV - jego konstrukcja czyli stwórz swój życiorys
Curriculum Vitae jest wizytówką każdego poszukującego pracy. Na podstawie lektury tego dokumentu potencjalny pracodawca tworzy sobie wyobrażenie Twojej osoby, dokonuje oceny Twoich osiągnięć i kwalifikacji...
Szukam pracy / Dokumenty aplikacyjne / CV - przykład
Pamiętajcie, że tylko od was zależy, jak będzie wyglądać CV, które wyślecie potencjalnym pracodawcom. Tu znajdziecie jedynie przykład...
Szukam pracy / Dokumenty aplikacyjne / Formularz aplikacyjny i dokumenty uzupełniające
C.V. i list motywacyjny to podstawowe narzędzia, z którymi pokonujemy poszczególne etapy rekrutacji, jednak coraz częściej spotkać się można z formularzem aplikacyjnym...
Szukam pracy / Dokumenty aplikacyjne / List Motywacyjny – dlaczego mają wybrać właśnie mnie?
Jeśli C.V. miało dowieść Twoich kwalifikacji i umiejętności, to List Motywacyjny może być wyrazem Twojej osobowości i siły przekonywania. Nigdy więc nie traktuj pisania go jako niepotrzebnego wymogu...
Szukam pracy / Dokumenty aplikacyjne / Pierwsze studenckie CV
Literówki, błędne przeniesienia wyrazów czy brak dopracowania CV od strony wizualnej – to najczęstsze problemy w pierwszym CV studentów. Dla potencjalnego pracodawcy taki życiorys może być oznaką niedokładności kandydata, a skoro widać to już na poziomie projektowania reklamy samego siebie, to dlaczego miałoby być inaczej w pracy? Jak napisać dobre CV – wskazówek studentom udziela Mariusz Wszołek, wykładowca w Instytucie Grafiki wrocławskiego wydziału SWPS.
Szukam pracy / Europass CV
Europass CV, używany w podobnej formie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, jest przydatny każdemu, kto chce w ujednolicony sposób zaprezentować pracodawcy w kraju i za granicą posiadane kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Dzięki przejrzystej strukturze jest łatwy do wypełnienia oraz wygodny dla pracodawcy. Pracodawca może - dzięki ujednoliconej strukturze dokumentu - w prosty sposób porównać przydatność kandydatów na dane stanowisko.
Szukam pracy / Gdzie i jak szukać pracy?
Korzystaj z wszelkich dostępnych możliwości szukania pracy. Nawet jeśli przez jakiś czas niczego nie wskórasz, nie załamuj się. Zdobywasz przecież cenną wiedzę o wymaganiach pracodawców, o przebiegu procesu rekrutacji, a także zgłębiasz tajniki skutecznej autoprezentacji. W końcu na pewno się uda.
Szukam pracy / Jak szukać pracy?
Pracodawcy szukają pracy najczęściej z przekazów ustnych i z referencji innych pracowników. Natomiast osoby, które poszukują pracy, robią to, przeglądając drobne ogłoszenia w Internecie i prasie.
Szukam pracy / Networking jako nowa forma rekrutacji
Networking to nowa metoda rekrutacji, polegająca na systemowym budowaniu kontaktów biznesowych oraz nawiązywaniu relacji partnerskich. W ramach networkingu następuje wymiana wiedzy i informacji, a wzajemne relacje uczestników opierają się na budowaniu zaufania.
Szukam pracy / osobowość dopasować do wymagań pracodawcy
Dla pracodawców ważne jest nie tylko to, jakiego rodzaju doświadczeniem zawodowym możemy się poszczycić, jak gruntowne odebraliśmy wykształcenie i jak bardzo chcemy pracować w danej firmie, ale przede wszystkim - jaką osobowością możemy się pochwalić.
Szukam pracy / Praca w wakacje
Studenci mogą jednocześnie uczyć się i pracować. Ci, którzy nie są w stanie pogodzić jednego z drugim, starają się znaleźć zajęcie przynajmniej na wakacje. Nie chodzi tylko o podreperowanie budżetu. Studenci w zasadzie nie mogą pozwolić sobie na wakacyjne nicnierobienie, jeśli chcą po studiach znaleźć ciekawą pracę.
Szukam pracy / Rozmowa kwalifikacyjna / Dlaczego pytania są ważne?
Skoro tylko między dwojgiem ludzi dojdzie do porozumienia nie­werbalnego, znaczy to, że można, a nawet trzeba podjąć rozmo­wę. Wstępem do niej jest wypowiedź własna lub pytanie.
Szukam pracy / Rozmowa kwalifikacyjna / Plan rozmowy
Rozmowa kwalifikacyjna dotyczy najczęściej siedmiu zagadnień: cech fizycznych, kwalifikacji, inteligencji, szczególnych zdolności, zainteresowań, cech charakteru oraz wymogów dodatkowych.
Szukam pracy / Rozmowa kwalifikacyjna / Podstawowe zasady
Jeśli zaproszono Cię na rozmowę kwalifikacyjną to znalazłeś się w połowie drogi do zdobycia upragnionej pracy. Druga połowę możesz przebyć trzymając się podstawowych zasad.
Szukam pracy / Rozmowa kwalifikacyjna / Przedstawianie się
Oglądając kręcone z dużym rozmachem filmy kostiumowe, zauważyłeś na pewno, że panowie, którzy często występują w mundurze, przy pierwszym przypadkowym spotkaniu składają lekki ukłon, przypuszczalnie stukając też obcasami. Potem głośno i wyraźnie wymieniają swoje nazwisko oraz wszystkie możliwe stopnie bądź tytuły.
Szukam pracy / Rozmowa kwalifikacyjna / Przygotowanie do rozmowy
Gdy zostajesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, pamiętaj, by listownie lub telefonicznie skontaktować się z firmą i potwierdzić dzień, godzinę i miejsce spotkania. Następnie przygotuj się do rozmowy, powtarzając jeszcze raz ważne informacje dotyczące swojego życia zawodowego.
Szukam pracy / Rozmowa kwalifikacyjna / Pytania, z którymi możesz się spotkać
Najprościej pytania, z którymi możesz się spotkać na rozmowie kwalifikacyjnej, możemy podzielić na pytania standardowe, pytania badające cechy osobowe oraz pytania trudne i niestosowne. Przedstawiamy najczęstsze w każdej z grup.
Szukam pracy / Rozmowa kwalifikacyjna / Specyfika rozmowy
Rozmowa kwalifikacyjna przebiega na ogół według określonego scenariusza, w którym można przewidzieć rodzaj i kolejność pytań zadawanych przez pracodawcę i dlatego można się do niej dobrze przygotować.
Szukam pracy / Rozmowa kwalifikacyjna / Sposoby radzenia sobie ze stresem
Sposoby radzenia sobie ze stresem przed rozmową i w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w sprawie pracy są bardzo przydatne. Zaproszenie na rozmowę jest sygnałem, że jesteś kandydatem branym pod uwagę. Warto zdawać sobie z tego sprawę, to na wejściu punkt dla ciebie.
Szukam pracy / Testy kompetencyjne
Rozmowa kwalifikacyjna nie jest jedyną formą sprawdzania Twoich umiejętności. Szereg firm, wzorem zachodnich korporacji, chcąc uzyskać jak najwięcej danych o swoim potencjalnym pracowniku stosuje różnorodne testy, które mają wskazać kandydata posiadającego jak optymalne zestawienie cech osobowych właściwych danemu rodzajowi pracy. Wynik testów psychologicznych czy testów umiejętności stanowi również dobre kryterium w sytuacji, kiedy o pracę stara się kilkudziesięciu czy nawet kilkuset kandydatów o zbliżonych kwalifikacjach i przeprowadzenie rozmów ze wszystkimi byłoby zbyt czasochłonne.
Szukam pracy / Walka z tremą
Trema to uczucie dobrze znane większości ludzi. Z pewnością każdy pamięta taką sytuację z własnego doświadczenia: oto przed nami wielka chwila, do której przygotowywaliśmy się długo i z zapałem. I nagle nadchodzi ten moment - trzeba stanąć przed tłumem ludzi, wejść na scenę, otworzyć drzwi czy podnieść słuchawkę telefonu. Proste czynności, a my czujemy, że mamy pustkę w głowie, nie potrafimy zrobić kroku i powiedzieć choćby jednego słowa....
Ścieżka kariery / Certyfikaty zawodowe
Jednym z popularnych sposobów przetarcia sobie ścieżki kariery, zarówno w kraju, jak i za granicą, jest zdobycie międzynarodowych certyfikatów potwierdzających wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie. Ich znaczenie będzie rosło – wchodzimy do Unii Europejskiej, a certyfikaty dla tamtejszych pracodawców są gwarancją, że zatrudniany pracownik posiada kwalifikacje na wysokim poziomie.
Ścieżka kariery / Jak pokonać stres w pracy?
Kilka rad, jak pokonać stres w pracy oraz lepiej gospodarować czasem wolnym.
Ścieżka kariery / Kariera a życie prywatne
Praca 16 godzin na dobę to nie najlepszy pomysł. Ale trzymając się zasady „8 godzin i basta” też daleko nie zajedziemy. Są pracodawcy, którzy nigdy nie oczekują pracy po godzinach. Ale rzadko oferują interesujące zajęcie i równie interesujące pieniądze. Jak więc pogodzić karierę z życiem prywatnym?
Ścieżka kariery / Komunikacja interpersonalna
Całe nasze życie to nieustanne komunikowanie. Swoimi słowami, gestami czy zachowaniami komunikujemy się ze światem. Najważniejszym aspektem komunikacyjnym jest sytuacja interpersonalna – czyli interakcja komunikacyjna przebiegająca pomiędzy dwoma osobami lub małą grupą osób.
Ścieżka kariery / Rozwój zawodowy, aspekty
Rozwój zawodowy jest procesem przebiegającym przez większość życia. U każdego rozpoczyna się w różnym wieku, jednak zawsze związany jest z rozwojem umiejętności, zdolności, wiedzy, oraz cech osobowości odnoszących się do pracy zawodowej.
Ścieżka kariery / Zaplanuj swoją karierę
Jeżeli zależy Ci na odniesieniu zawodowego sukcesu nie możesz pozwolić by życie toczyło swoim własnym rytmem. Musisz dokładnie rozplanować swoją karierę, w tym celu potrzebna Ci będzie dobra strategia rozwoju. Skończyły się czasy, gdy raz wykształcony w jakimś fachu człowiek wykonywał go przez całe życie. Dziś w okresie szybkich przemian technologicznych i cywilizacyjnych planowanie samorozwoju jest rzeczą niezbędną. Kto się nie rozwija ten stoi w miejscu.
Ścieżka kariery / Zarządzanie czasem
Wszyscy mamy tyle samo czasu: 24 godziny na dobę, 168 godzin w tygodniu itd. Jednak niektórzy z nas częściej niż inni mówią „nie mam na to czasu”, „gdybym miał go więcej, to…”. Jak to jest, że jedni potrafią coś zrobić w jeden dzień a dla innych mało będzie całego tygodnia? Tajemnica tkwi w zarządzaniu czasem.
Umiejętności i rozwój / 22 porady na pisanie e-maili
Wysłanie dobrego maila może rozwiązać wiele naszych spraw związanych ze studiami, pracą czy sfera prywatną. Warto więc zwrócić uwagę na to, co i jak piszemy.
Umiejętności i rozwój / Aplikacje on-line
Coraz więcej firm decyduje się na rekrutację pracowników poprzez stony www. Korzyści z takiego sposobu widzą pracodawcy, ale także młode osoby szukające pracę. W ten sposób przedsiębiorstwa oszczędzają nie tylko środki finansowe, ale przede wszystkim czas. W kilka tygodni, zamiast miesięcy, znajdują upragnionego pracownika.
Work & Travel / Ile można zarobić oraz podatki
Zarobki różnią się w zależności od pracy i pracodawcy.
Work & Travel / 5 podstawowych zasad pracy w USA - radzi BTC
Konkurencja na polskim rynku pracy wymaga od studentów nie tylko gruntownego przygotowania merytorycznego i wysokich osiągnięć w dziedzinie edukacji, ale również doświadczenia zawodowego. Co zrobić zatem, aby wejście w dorosłe życie zawodowe zaowocowało powodzeniem?
Work & Travel / Adresy www
Strony internetowe z ofertami pracy w USA oraz www z ofertami mieszkań.
Work & Travel / Ameryka ma program dla każdego
Popularność studenckich wyjazdów do pracy zagranicą jest oczywista - korzystają z nich i żacy i lokalni pracodawcy. Dlatego nie może dziwić, że różnych rodzajów programów "praca zagranicą" jest coraz więcej nie tylko w Ameryce, ale też innych krajach.
Work & Travel / Jak do tego się zabrać
Zainteresowani wyjazdem mają czas tylko do połowy marca, by zorganizować wyprawę na Dziki Zachód. Pokazujemy, jak się zabrać do tego, by wyjechać na W&T już w te wakacje i uniknąć przykrych niespodzianek. Warunki, by skoczyć za ocean, są dwa: wiek 18-30 lat i posiadanie statusu studenta.
Work & Travel / Program Work and Travel USA oczami uczestników
Uczestnicy Programu Work and Travel, to studenci uczelni wyższych, studiów magisterskich, licencjackich oraz podyplomowych. Dla większości z nich, znalezienie dobrej pracy jest priorytetowym celem, ale w ostatecznym bilansie o całkowitym powodzeniu Programu decydują również inne czynniki.
Work & Travel / Wakacje z Work & Travel
Trzy miesiące wakacji studenckich można zagospodarować na wiele sposobów. Niektórzy mogą sobie pozwolić na długi wypoczynek, inni muszą poświęcić ten czas na pracę. Na szczęście istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – wakacje z Work & Travel.
Work & Travel / Work & Trave USA - co to jest?
Jak sama nazwa wskazuje, ideą programu „Work & Travel” jest zarobienie pieniędzy i zwiedzenie Stanów Zjednoczonych.
Work & Travel / Work a może Travel?
Stany Zjednoczone to zwykle dwa skojarzenia: jedno - wielkie możliwości, pieniądze, kariera od pucybuta do milionera lub drugie - dzika nieokiełznana przyroda i nieogarnione przestrzenie.
Polityka Prywatności