Jedną z pierwszych organizacji z Polski wstępującą do GWEA (Global Work Experience Association) została katowicka firma Travel Exchange & Education. Członkowstwo TEE w tej prestiżowej organizacji zaowocowało przygotowaniem szerokiej i wyselekcjonowanej oferty zagranicznych praktyk i staży zawodowych.
Praktyki zagraniczne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, ponieważ międzynarodowe doświadczenie jest ważnym atutem w życiorysie, wysoko cenionym przez pracodawców. Dodatkową korzyścią programu Internship jest możliwość uzyskania punktów ECST na wielu polskich uczelniach.
„Doświadczenie zawodowe” - rubryka w CV, której śnieżnobiała pustka jest koszmarem wielu absolwentów. Aby uniknąć nieprzespanych nocy, jak najwcześniej trzeba myśleć o tym, czym zapełnić tę lukę. Najlepszym pomysłem jest odbywanie praktyk i stażów.
Istnieje pewna różnica między tymi pojęciami. Staż kojarzy się ze zwieńczeniem procesu nauki i bezpośrednim przygotowaniem do podjęcia pracy. Natomiast praktyka jest niejako uzupełnieniem edukacji. Dzisiaj na rynku pracy te pojęcia używane są w zasadzie wymiennie. Wszak i tu i tu chodzi o to samo – zdobycie doświadczenia zawodowego przez osoby, które go wcale nie posiadają.