
Coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że studenci starają się zdobyć różne doświadczenia zawodowe, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie ciekawej pracy po studiach. Zazwyczaj w tych okolicznościach pierwszym krokiem do upragnionego celu jest odbycie praktyki zawodowej, która choć daje wpis w CV o doświadczeniu, zniechęca niskimi zarobkami lub najczęściej ich brakiem.

Czasy, gdy absolwent bez doświadczenia mógł znaleźć wymarzoną pracę, minęły bezpowrotnie. Dzisiaj, aby zwiększyć swoje szanse na sukces, młodzi ludzie powinni pomyśleć o rozpoczęciu praktyki zawodowej już w trakcie studiów. Jakie możliwości studentom prawa oferuje rynek?

Zastanawiasz się, nad ciekawym sposobem poznania nowych ludzi na studiach? Może warto dołączyć do jednej ze studenckich organizacji. Dla niejednego studenta wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę.

Międzynarodowa kancelaria prawnicza CMS Cameron McKenna właśnie zakończyła trzeci miesiąc letnich praktyk studenckich. Dotychczas, udział w praktykach wzięło 35 studentów z wydziałów prawa i administracji z całej Polski, a także stypendyści Akademii Liderów Rynków Kapitałowych Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi.

Magda siada przed swoim przyszłym pracodawcą. Jest trochę zestresowana, na korytarzu minęła kilku studentów czekających na rozmowę. Niepewnym krokiem wchodzi do małej salki. –Praktyki w Indiach? To bardzo ciekawe. Proszę mi o tym opowiedzieć – prosi ubrany w garnitur i poważną minę, rekruter. Dziewczyna trochę się rozluźnia, bardzo lubi opowiadać o tej podróży.

Monitorowanie karier absolwentów to dla większości uczelni wyższych nie lada wyzwanie… Bo jak zachęcić młodego człowiek do informowania o swoich losach zawodowych placówkę, z którą nic go już nie łączy? Tradycyjne ankiety w tym przypadku egzaminu nie zdały. Czy istnieje zatem narzędzie, które rzetelnie i miarodajnie zbada dalsze kroki absolwentów szkół wyższych?

Praca asystentki początkiem nowej ścieżki zawodowej? Ekspert firmy doradztwa personalnego przekonuje, że stanowisko Office Managera to dla asystentek realna perspektywa awansu. I doradza jak je zdobyć.

Kluby EDDU zapraszają na cykl szkoleń Leadership XXII wieku. Dołącz do grona ludzi, którzy korzystają z poznanej wiedzy w swoim życiu i zacznij jej używać jeszcze tego samego dnia.

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do Jesienno-Zimowej Edycji programu „Staże w instytucjach kultury”. Założeniem programu jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznej wiedzy nt. funkcjonowania instytucji kultury oraz pomoc w realizacji bieżących zadań instytucji.

Międzynarodowy Instytut Nauk Społecznych przy Wyższej Szkole Lingwistycznej organizuje projekt staży dla studentów Uczelni. Celem stażu jest prowadzenie zajęć konwersacyjnych dla uczniów szkół średnich Ukrainy.

Polska Szkoła Trenerów 4 to cykl szkoleń, który odbędzie się w dniach 12-14.10.2012 r. Projekt jest organizowany przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań od 2009 roku, skierowany do studentów oraz absolwentów (do 30 roku życia), pragnących zdobyć wiedzę oraz umiejętności niezbędne w prowadzeniu własnych szkoleń.

Jeszcze kilka lat temu odpowiednie studia były gwarancją dobrej pracy i płacy. Dziś – choć wykształcenie nadal odgrywa kluczową rolę – dla pracodawcy ważniejsze od dyplomu jest doświadczenie. Dlatego coraz więcej osób zamiast studiów dziennych wybiera zaoczny tryb nauki. To doskonały sposób, aby połączyć dwa w jednym – edukację i pracę. Takie rozwiązanie sprawia, że jako absolwenci z zawodowym doświadczeniem jesteśmy o wiele bardziej atrakcyjni dla pracodawcy.

Właśnie rozpoczął się realizowany przez INVESTIN i Fundację Zaawansowanych Technologii projekt „Łódzki Świat Innowacji – program staży pracowników naukowych w przedsiębiorstwach” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Europejska Fundacja Wspierania Innowacji i Przedsiębiorczości Krzemowa z Bydgoszczy zaprasza wszystkich uczniów, studentów i doktorantów do uczestnictwa w projekcie Praktyki Międzynarodowe.

Z Narodowego Spisu Powszechnego, przeprowadzonego przez GUS w 2011 roku, wynika, że w Polsce pracuje co druga zdolna do tego osoba.