
Trwa II etap rekrutacji do IX edycji programu Akademia Młodych Dyplomatów. AMD jest to pierwszy w Polsce, unikatowy program dyplomatyczny, przygotowujący od 2004 roku studentów ostatnich lat studiów oraz młodych absolwentów do rekrutacji w polskich służbach zagranicznych, polskich służbach cywilnych oraz instytucjach europejskich i organizacjach międzynarodowych.

Studiujesz? Mówisz w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim lub w narzeczu ludów afrykańskich bądź suahili? Chcesz zdobywać doświadczenie w kierunku w jakim się kształcisz, a przy tym uwielbiasz podróże i nowe wyzwania? A może pociąga Ciebie przygoda, wspaniała zabawa i praktyki nie polegające jedynie na doskonalenia sztuki parzenia kawy?

Platforma wymiany informacji www.spinacz.edu.pl spina ze sobą środowisko biznesu i nauki. Za pomocą serwisu został ułatwiony kontakt między młodymi twórcami projektów Open Source a instytucjami/firmami, w której mogłyby zostać wdrożone ich innowacyjne pomysły. Projekt trwa od 2011 roku, a jego kontynuacja przewidziana jest do połowy 2013 roku, z perspektywą na przedłużenie i rozszerzenie działalności i zakresu projektów tworzonych przez studentów, doktorantów i pracowników naukowych.

Fundacja Amgen ogłasza nabór do piątej edycji Programu Amgen Scholars. W ramach Programu studenci – młodzi naukowcy z Polski – będą mogli wziąć udział w projektach badawczych na jednej z najlepszych uczelni w Europie: na Uniwersytecie Cambridge (Wielka Brytania), w Instytucie Karolinska (Szwecja) lub na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Do 5 listopada trwa rekrutacja do programu stażowego ChallengING IT, skierowanego do absolwentów i studentów ostatnich lat, którzy chcą zdobyć bogate doświadczenie w dziedzinie informatyki. To dwanaście miesięcy aktywnej nauki poprzez pracę u boku specjalistów IT ING Banku Śląskiego.

Stowarzyszenie „Twoje nowe możliwości” zaprasza niepełnosprawnych studentów, absolwentów oraz niepełnosprawnych kandydatów na studia do punktu wsparcia edukacyjno-zawodowego „Kariera bez barier”.

Pracodawcy, poszukując nowych pracowników, stopniowo zwiększają wymagania. Kandydaci szukają więc nowych dróg podniesienia swoich kwalifikacji. Jakie umiejętności są w cenie? Według danych ESKK, Polacy najchętniej sięgają po kursy językowe, zawodowe (m.in. kursy księgowe) oraz – co ciekawe - komputerowe. Umiejętności informatyczne na rodzimym rynku pracy, choć cenione, nie są bowiem aż tak powszechne.

Październik to początek roku akademickiego i dobry czas na podjęcie nowych aktywności. Jeśli czujesz, że misja Banków Żywności jest Ci bliska, zaangażuj się w wolontariat.

Studencie! Wykorzystaj swój potencjał, by robić w życiu to, co lubisz! Proponujemy wam atrakcyjne, płatne staże w firmach: Carlsberg Accounting Service Centre (finansiści); Hochland Polska (Marketing); PROFITROOM (IT).

Ernst & Young zaprasza studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych do udziału w konkursach EYe on Tax i EY Financial Challenger. W poprzednim roku akademickim w obu konkursach wzięło udział ponad 1300 zespołów z całej Polski. Najlepszym firma oferuje płatne praktyki oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Udział w konkursach to przede wszystkim szansa na skonfrontowanie wiedzy teoretycznej z praktyką.

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie pracą w służbach mundurowych. Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w 2011 r. do pierwszego etapu rekrutacji zakwalifikowano ponad 51 tys. osób. W poprzednich latach było tylko 30 tys. kandydatów rocznie. Do końca 2012 roku w szeregi policji ma wstąpić ponad 5 tys. nowych funkcjonariuszy. Jak przygotować się do procesu rekrutacji, by mieć pewność, że duża konkurencja nie będzie stanowiła problemu?

Rozmowa kwalifikacyjna dla rekrutera wcale nie jest przysłowiową „bułką z masłem". Z jakimi trudnymi sytuacjami musi sobie radzić?

W listopadzie wystartuje VI edycja programu stażowego Money.pl w jednym z największych w Polsce, profesjonalnych serwisów internetowych. Na chętnych czeka 6 miejsc – 4 w redakcji i 2 w dziale IT i rozwoju.

Jeden z największych działających globalnie operatorów logistycznych, firma Dachser, ufundowała stypendium w Berlińskiej Szkole Ekonomii oraz przyjęła do swojego autorskiego programu stażowego 6 nowych uczestników.

Wielu przyszłych programistów chce jak najlepiej przygotować się do pierwszej pracy. Samo podjęcie nauki na studiach informatycznych nie daje gwarancji, że w przyszłości zostanie się rozchwytywanym specjalistą. Sukces zależy od samodzielnej pracy i zdobytego doświadczenia. Jakie dodatkowe umiejętności warto zdobyć i na co zwrócić szczególną uwagę podczas studiów podpowiadają specjaliści z Grupy Allegro.