Szczypta ambicji, łyżka inteligencji, szklanka pracowitości i otwartości na zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych. Wszystko razem wymieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Odłożyć aż do wyrośnięcia. Oto prosty przepis jak z praktykanta stać się pracownikiem w wymarzonej firmie. Przedstawiamy historię praktykanta, który został firmie po 3-miesięcznych praktykach. Takich przypadków będzie jeszcze więcej – w Nestlé trwa właśnie 17. edycja praktyk letnich.
Lubelska spółka Pol-Inowex lider na rynku montażu, demontażu i relokacji przemysłowej w Europie zakończyła rekrutację na Letni Program Stażowy 2014. Na zagraniczne staże wyjedzie w tym roku trzech studentów. Firma szuka też pracowników do pracy na projektach w Austrii, Wielkiej Brytanii oraz Norwegii.
Deloitte firma doradcza otworzyła w Brukseli Deloitte University. Jest to drugie po amerykańskim tego typu centrum, które będzie kształcić menedżerów Deloitte z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Głównym jego celem jest wszechstronny rozwój i przygotowanie młodego pokolenia utalentowanych liderów do skutecznego funkcjonowania w nowej rzeczywistości gospodarczej. W przyszłym roku w programach Uniwersytetu Deloitte ma wziąć udział ponad 4 tys. menedżerów z niemal 100 krajów, w tym 69 z Polski.
Pracodawcy, poszukując nowych pracowników, stopniowo zwiększają wymagania. Kandydaci szukają więc nowych dróg podniesienia swoich kwalifikacji. Jakie umiejętności są w cenie? Według danych ESKK, Polacy najchętniej sięgają po kursy językowe, zawodowe (m.in. kursy księgowe) oraz – co ciekawe - komputerowe. Umiejętności informatyczne na rodzimym rynku pracy, choć cenione, nie są bowiem aż tak powszechne.
Właśnie rozpoczął się realizowany przez INVESTIN i Fundację Zaawansowanych Technologii projekt „Łódzki Świat Innowacji – program staży pracowników naukowych w przedsiębiorstwach” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Trudno ich od razu rozpoznać. Ale kiedy już zarzucą na nas swoją sieć, praca może stać się nie do zniesienia. Na te osoby lepiej uważać!
Firma Beetsma Sp z o.o.nr - certyfikatu 5169 - jest spółką należącą do holenderskiego holdingu Van Koppen & Van Eijk, który należy w Holandii do wiodących firm w sektorze pracy tymczasowej. Aktualnie poszukujemy osób na stanowisko: Pracownik produkcji - branża spożywcza Wymagania: -gotowość do zaraz -duża motywacja do pracy -znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym Oferujemy: -atrakcyjne wynagrodzenie, zakwaterowanie -pomoc w załatwieniu formalności i opiekę
Według francuskich naukowców, wsparcie firmy i styl zarządzania wpływają na poczucie szczęścia i wydajność pracowników. Wyniki badania zostały opublikowane w "Springers Journal of Business and Psychology".
Firma Cisco oraz portal Pracujflexi.pl wspólnie przeprowadziły niereprezentatywne badanie dotyczące wykorzystania i popularności zdalnej pracy w Polsce.
Nowe kontrakty i rosnący portfel zamówień to powody, dla których Ericpol otwiera nowy proces rekrutacyjny. W ciągu najbliższych miesięcy firma chce zatrudnić w swoich biurach kolejnych 250 osób.
Z danych Eurostatu wynika, że statystyczny Polak rozpoczyna pracę już w wieku 22 lat. Zadbanie o wysokie kwalifikacje, skonstruowanie dobrego CV oraz odpowiednie przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej powinno zagwarantować przyjęcie na upragnione stanowisko. Czy na pewno?
Pracownicy na zastępstwo– specjaliści od spraw drobnych, ale często bardzo ważnych, w sezonie letnim są na wagę złota.
Wychodzenie gospodarki z okresu spowolnienia gospodarczego sprawiło, że w 2010 roku liczba pracowników tymczasowych wzrosła o 14 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. W 2009 było ich 379 103, zaś rok później 433 102.
Szef może uniknąć refundowania podwładnemu okularów korygujących, jeśli do pracy da mu laptop. Jest to system przenośny nieprzeznaczony do użytkowania na danym stanowisku i nie podlega rozporządzeniu o monitorach ekranowych.
Kodeks pracy oferuje szereg rozwiązań, które mają regulować stosunki między pracodawcą
i pracownicą będącą w odmiennym stanie. Wiele z tych regulacji nie tylko chroni kobietę spodziewającą się dziecka przed nadmiernym obciążeniem obowiązkami zawodowymi lub zwolnieniem z pracy, ale też umożliwia pracodawcy elastyczne zarządzanie zasobami ludzkimi bez utraty wykwalifikowanej pracownicy, niezależnie od jej okresowej obniżonej dyspozycji.