
Masz tylko jedną szansę, by zrobić pierwsze dobre wrażenie, i dosłownie kilka minut, by wywołać je podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jak pokazują badania, to właśnie pierwsze dziesięć minut decyduje o przyszłości zawodowej potencjalnego pracownika. Twoje zachowanie jest pod baczną obserwacją już od momentu przyjścia na rozmowę kwalifikacyjną.

Coraz więcej młodych ludzi już w trakcie studiów, jak i po ich zakończeniu interesuje się wyjazdem z Polski. Młodzi chcą poznawać świat, wszak granice Europy są otwarte, język angielski stał się powszechny, a kraje Zachodu kuszą walutą i wyższymi zarobkami. Szczególnie atrakcyjnym kierunkiem stał się w ostatnim czasie Berlin. Podpowiadamy więc, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe poznając przy tym atrakcje tej europejskiej metropolii.

Jeszcze kilka lat temu kiedy zaczynaliśmy myśleć o branży IT automatycznie myśleliśmy o męskim świecie, na szczęście trend ten ostatnio się zmienia. Kobiet pełnią kluczowe stanowiska w firmach IT, a informatyka jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem studiów przez polskie kobiety.

Ruszył konkurs Diamond Project, organizowany w ramach Programu Edukacyjnego Ticket to your future. Konkurs skierowany jest do ambitnych przedstawicieli kół naukowych z całej Polski, którzy chcieliby zdobyć grant w wysokości 5 tys. zł na realizację autorskiego projektu studenckiego związanego z branża outsourcingową.

Pośród przewodnich tematów, które bywają medialnie powielane oraz w tle reform systemu edukacji powtarzalnym jest ujęcie bezrobocia. Ten temat jest powiązany z wyborem życiowym wśród Polaków w wieku – od 15 do 26 lat, gdyż w tych granicach wiekowych decydujemy o swojej przyszłości zawodowej. Co ważniejsze, młodzi ludzie nader często w swych prywatnych rozmowach wymieniają poglądy dotyczące swych marzeń w bardziej bądź mniej partykularny sposób, tzn. w taki, który miałby uwzględnić wyłącznie ich własny interes.

Jak działają Ambasadorzy i Ambasadorki CSR? Jakie projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności mogą realizować? Tego wszystkiego można było dowiedzieć się podczas spotkań w ramach programu edukacyjnego 10. jubileuszowej edycji Ligii Odpowiedzialnego Biznesu.

Deloitte firma doradcza otworzyła w Brukseli Deloitte University. Jest to drugie po amerykańskim tego typu centrum, które będzie kształcić menedżerów Deloitte z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Głównym jego celem jest wszechstronny rozwój i przygotowanie młodego pokolenia utalentowanych liderów do skutecznego funkcjonowania w nowej rzeczywistości gospodarczej. W przyszłym roku w programach Uniwersytetu Deloitte ma wziąć udział ponad 4 tys. menedżerów z niemal 100 krajów, w tym 69 z Polski.

Ukończenie studiów nie jest już gwarantem sukcesu zawodowego. Studenci zauważają, że ważne jest dokształcanie się samemu. Sprzyjają też temu możliwości jakie pojawiają się w sieci. Powstało masę platfom online i kursów. Większość z nich jest darmowa, łatwo dostępna dla każdego i w każdym momencie.

Jednym z najważniejszych trendów związanych ze Świętami jest kupowanie przydatnych prezentów. W tym roku aż 31 proc. Polaków deklaruje, że skupi się na praktycznych podarunkach dla rodziny i znajomych. Warto pomyśleć długofalowo i kupić coś, co przyniesie pożytek dla rozwoju kariery.

Właśnie ruszyła rekrutacja do Game Dev School - profesjonalnego kursu, którego celem jest przygotowanie do pracy w branży produkcji gier. Jego wykładowcami zostali przedstawiciele zarówno wiodących polskich studiów deweloperskich w kraju jak i sceny indie (niezależnej). Start kursu jest zaplanowany na 11 stycznia 2014r. Zajęcia potrwają osiem miesięcy z finałem na największych w Polsce targach gamingowych Poznań Game Arena w październiku 2014r.

12 edycja konkursu Innovact Awards jest w toku. Celem tego konkursu, organizowanego przez „Innovact Centre” i uznanego przez największe europejskie szkoły i uniwersytety, jest promocja najbardziej ambitnych i innowatorskich projektów studenckich w Europie.

Minęły zaledwie 3 tygodnie od rozpoczęcia cyklu warsztatów prowadzonych przez ekspertów firmy Provident, a spotkania na polskich uczelniach już przeżywają prawdziwe oblężenie.

Na współczesnym rynku pracy coraz większe znaczenie zyskuje nie dyplom, lecz doświadczenie młodego pracownika. Dobrym sposobem na zdobycie pierwszych szlifów zawodowych są staże i praktyki, odbywane jeszcze w czasie studiów. Gdzie szukać ofert, jak napisać dobre CV i zostać w firmie po zakończeniu stażu?

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że osobom kończącym edukację nie jest łatwo znaleźć zatrudnienie odpowiadające ich kwalifikacjom i oczekiwaniom. Coraz trudniej mają także firmy, które cierpią na niedobór pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. By mieć pewność, że przyjmują do pracy osoby kompetentne, rekruterzy często chcą sprawdzić kandydatów jeszcze przed ich zatrudnieniem.

Staże, praktyki, wymiany między uczelniami czy po prostu wakacje – studenci mają wiele okazji do wyjazdów zagranicznych. Dla jednych jest to czas wytężonej nauki lub pracy, dla innych wielkie wyzwanie kulturowe i językowe.