Kariera - artykuły

Na rynku ukazał się nowy przewodnik poświęcony karierze w branży usług doradczych i biznesowych, przygotowany przez serwis karieraplus.pl. Pozycja jest skierowana do osób zainteresowanych rozwojem kariery w obszarze ekonomii, finansów, księgowości czy zarządzania.
Lata lecą a Ty nadal nie wiesz czym chcesz się zająć w przyszłości? A może nie możesz podjąć decyzji pomiędzy różnymi drogami kariery? W takim razie weź udział w Drogowskazach Kariery i daj sobie pomóc!
Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niemal każdą pracę w firmie poprzedzają okresy próbne, staże, bądź praktyki? Dlaczego nie można płynnie przejść z Uczelni do pracy bez dodatkowych szkoleń i wielu godzin przepracowanych na - w pewnym sensie - niepełnych prawach?
Wraz z semestrem letnim na AGH i Politechnice Rzeszowskiej rozpoczyna się II edycja Programu Edukacyjnego Stery kariery realizowanego w ramach projektu Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami.
Za granicą mieszka już 400 tys. Polaków, którzy zdobyli wyższe wykształcenie w kraju. Czy ty również zastanawiasz się nad wyjazdem za granicę po studiach? Rozważasz dłuższy lub krótszy pobyt np. w Niemczech? Zobacz jak wygląda praca, życie i kariera młodego profesjonalisty za naszą zachodnią granicą.
6 najważniejszych W naszym kraju toczy się debata poświęcona kwestii odpowiedniego przygotowania absolwentów uczelni wyższych do wejścia na rynek pracy. Duża część ekspertów wskazuje na fakt, że mury uniwersytetów czy politechnik opuszczają osoby z dużą ilością wiedzy wyłącznie teoretycznej. Wiedza ta jest jednak z punktu widzenia przedsiębiorców bezużyteczna. umiejętności, które powinni mieć absolwenci rozpoczynający karierę zawodową
Trwa rejestracja do VII edycji programu stażowego SNRP. Nie zmarnujcie swojej szansy. Rejestracja tylko do 16 marca.
W czasie permanentnego kryzysu, bez względu na to czy jest on jedynie , tak zwaną „szok doktryną” czy też relacją trwale oddziałującą, problemem wschodzących pokoleń jest umiejętność planowania. Mam na myśli zdolność prognozowania swoich zawodowych kroków. Nie da się ukryć, iż paradygmat kulturowy oparty na tworzeniu potrzeb, symulacji i szybkiego przetwarzania dotychczasowych dóbr bywa niekiedy zaprzeczeniem komunikacji, negocjacji i kooperacji. A zatem wzorzec ten sam siebie niejako anuluje i wyczerpuje, dlatego tym bardziej ta umiejętność postrzegania jutra przez młodzież winna stać się celem.
„Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!” - to hasło kampanii społecznej, której celem jest wzrost zaufania ludzi młodych do rzetelnych programów staży i praktyk stanowiących skuteczną formę budowania kariery zawodowej. Intencją organizatorów jest zachęcenie pracodawców do realizowania staży i praktyk o wysokiej jakości, a także zmotywowanie ludzi młodych do uczestnictwa w rzetelnych programach staży i praktyk stanowiących najlepszą formę edukacji praktycznej.
Firma BASF Polska już po raz kolejny zaprasza studentów do wzięcia udziału w konkursie stażowym. Zadaniem konkursowym jest nakręcenie krótkiego filmu prezentującego innowację, która zdaniem autora powinna zostać wdrożona przez firmę BASF. Filmy należy przesłać do 31 marca 2014 roku na adres konkurs@basf.com. Nagrodą dla zwycięzców są 3-miesięczne płatne staże.
Tematyka związana z rozwojem kariery naukowej zajmuje wiele miejsca w polityce Unii Europejskiej. Znajduje to odzwierciedlenie w takich inicjatywach, jak publikacja dokumentu „Europejska Karta Naukowca”, czy utworzenie sieci EURAXESS wspierającej mobilność międzynarodową naukowców.
Bez względu na to czy ostatnie lata były łaskawe dla Ciebie i Twojej kariery, obecna sytuacja ekonomiczna może wiele w tej kwestii zmienić. Nasza praca zawodowa w ostatnich latach uległa znacznemu wydłużeniu. Pracujemy 40, 50, a nawet i 60 lat. Dlatego jako pracownicy nie możemy skupiać się tylko na tym co tu i teraz, musimy myśleć o naszej zawodowej przyszłości. Warto więc, aby każdy z nas miał wizję kariery. To pozwoli nam iść do przodu.
Weź udział w „Grasz o staż” i wygraj karierę! - tak organizatorzy, „Gazeta Wyborcza” i firma doradcza PwC, zachęcają studentów i absolwentów wyższych uczelni do udziału w 19. już edycji konkursu. Wystarczy rozwiązać jedno zadanie konkursowe, by zdobyć płatny staż, a w przyszłości - może nawet pracę w renomowanej firmie lub organizacji pozarządowej.
Rusza czwarta edycja programu stypendialnego Akademia Danfoss, który z roku na rok daje coraz większe możliwości rozwoju uzdolnionym studentom z województwa mazowieckiego oraz pomorskiego. Organizatorzy programu wyłonią troje laureatów, którzy poza 5 000 PLN stypendium, otrzymają możliwość odbycia płatnych praktyk w Danfoss, a także zostaną objęci roczną opieką mentorską dedykowanych ekspertów Danfoss.
Jesteś Internautą i szukasz ciekawej formy zdobycia doświadczenia zawodowego? A może po prostu lubisz pomagać i chcesz mieć wpływ na lokalne otoczenie?
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności