Kariera - artykuły

Szukanie pracy to zawsze stresujący proces. Zdenerwowanie i presja wzrasta tym bardziej, gdy jest to pierwsza praca. Studenci i absolwenci są często tak zdezorientowani, że nie wiedzą gdzie postawić pierwszy krok. Tymczasem miejsc i sposobów, od których należy rozpocząć poszukiwanie pracy jest naprawdę wiele.
W firmie Kuehne + Nagel 30% pracowników działów operacyjnych w centrali firmy to absolwenci i studenci Wyższej Szkoły Logistyki. Wielu z nich zaczynało na studenckich praktykach i stażach, które otworzyły im drogę do kariery w wymarzonym zawodzie.
Global Talents, program organizowany przez AIESEC, największą organizację studencką na świecie. Jest to międzynarodowy program praktyk zagranicznych skierowany do młodych ludzi, którzy chcą zdobyć profesjonalne doświadczenie, pracując w wielokulturowym środowisku.Osoby biorące udział w programie mają szanse realizować praktykę za granicą w ramach czterech segmentów: Education, IT, Marketing , Special oferts.
Kluczowym elementem każdego CV jest pokazanie swojego doświadczenia zawodowego. Jednak zazwyczaj absolwenci szkół wyższych i młodzi adepci poszukujący pierwszej pracy nie mogą pochwalić się bogatym życiorysem w tym aspekcie. To nie dyskwalifikuje kandydata w oczach pracodawcy. Ważne jest jednak zaakcentowanie tych elementów, które zaintrygują rekrutera.
Ruszył autorski projekt skierowany dla studentów “Praktykuj w Kulturze!” w Państwowym Muzeum Etnograficznym. To pionierski program na rynku praktyk studenckich i staży w sektorze kultury.
Dla potencjalnego pracodawcy kluczowe są takie kompetencje pracownika, które potrafi on przełożyć na zadania określone na danym stanowisku pracy. W przypadku specjalistycznych stanowisk czy ról, a do takich na pewno zaliczamy cały sektor IT najlepiej, aby owe kompetencje były potwierdzone certyfikatami.
Wysłanie CV do wybranej firmy może być dobrym sposobem na przekonanie pracodawcy do stworzenia stanowisko pracy właśnie dla Ciebie. Wystarczy to zrobić w odpowiedni sposób. Jeśli chcesz pracować w konkretnej firmie, zapoznaj się z poradami naszego eksperta.
Stażyści pionu produkcyjnego Kompanii Piwowarskiej nie mogą narzekać na brak obowiązków i wyzwań zawodowych. Jeśli ktoś oczekuje, że będzie tu tylko parzył kawę, powinien raczej zgłosić się do innej firmy. Ale ciężka praca zostaje wynagrodzona. Potwierdzić to może Adrian Tomaszewski, który dwa lata temu rozpoczął staż w browarze w Białymstoku, a dziś jest specjalistą ds. rozlewu w browarze Grolsch w Holandii.
Już po raz trzeci Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej otwiera nabór do programu stażu dla studentów szukających możliwości publikacji własnych tekstów i zainteresowanych uczestnictwem w projektach przez nas współfinansowanych na terenie całej Polski.
Mimo wysyłanych dziesiątek, setek cv i wielu rozmów kwalifikacyjnych wciąż nie masz pracy? A może masz już jakieś doświadczenie, ale jesteś nieaktywny zawodowo? Sprawdź, co się za tym kryje, nic nie tracisz, a możesz dużo zyskać. Dzięki „Absolwentowi” już 60 osób uzyskało pomoc w zatrudnieniu, rozwinęło swoje kompetencje zawodowe i poszerzyło horyzonty.
We współczesnym przedsiębiorstwie finansista jest nawigatorem, który wspiera wyznaczanie kierunków rozwoju firmy. To osoba potrafiąca z informacyjnego chaosu wybrać najważniejsze dane i w oparciu o nie przedstawić spójną i zrozumiałą analizę sytuacji, pomocną w podejmowaniu najważniejszych decyzji biznesowych. Praca w dziale finansowym to doskonały punkt wyjścia do dalszego rozwoju kariery zawodowej.
Moda jest jak kobieta – wrażliwa na piękno. Ma również swoje humory i fanaberie. Prawdziwy biznes potrafi ją okiełznać, ale… jeśli nie wiesz, jak działać, lepiej nie podchodź. Zanim zainwestujesz czas i pieniądze, poznaj specyfikę branży modowej. Sam zapał do pracy czy zachwyt nad światem kreacji i krojów nie wystarczy, potrzebna jest jeszcze fachowa wiedza i praktyka.
57% studentów uważa, że program studiów w niewystarczającym stopniu uwzględnia obowiązkowe staże i praktyki jako element edukacji praktycznej – wynika z badania opinii studentów przeprowadzonego w ramach kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!” przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK).
Oferty praktyk lub staży dla studentów to najczęściej spotykana forma współpracy firm z uczelniami. Niewykorzystany pozostaje potencjał merytoryczny uczelni i wiedza kadry dydaktycznej. Dlaczego tak się dzieje? – odpowiedzi poszukało Biuro Karier Akademii Finansów i Biznesu Vistula w badaniu potrzeb pracodawców finansowanym ze środków EFS.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło V edycję programu Lider. Trzydziestu sześciu młodych naukowców otrzyma środki na swoje nowatorskie projekty naukowe oraz unikalną szansę by mimo młodego wieku zarządzać własnym zespołem badawczym.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności