Kariera - artykuły

To może być najbardziej edukacyjny rok w Twoim życiu– najpierw międzynarodowe szkolenia z edukacji globalnej, następnie 3 -miesięczny staż w Nepalu, Kenii lub Ugandzie, a po powrocie możliwość sprawdzenia się w roli edukatora/ki. Polska Akcja Humanitarna szuka 3 polskich uczestników/czek programu GLEN 2016. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 stycznia 2016 roku.
Podczas trwającego miesiąc intensywnego, interdyscyplinarnego programu „Diplomacy and Diversity Fellowship 2016” w Waszyngtonie, Berlinie i Warszawie studentki/ci i absolwentki/ci studiów z USA i Europy będą dyskutować o ww. wyzwaniach. W programie wezmą udział znani i uznani eksperci, teoretycy i praktycy z ministerstw spraw zagranicznych, agencji rządowych, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych, sektora prywatnego, ośrodków badawczych oraz mediów. Termin zgłoszeń mija 13 stycznia 2016 roku.
Trwa rekrutacja do kolejnej edycji Polish-American Internship Initiative - programu wakacyjnych praktyk w renomowanych amerykańskich przedsiębiorstwach dla polskich studentów. Na stronie internetowej PAII dostępne są oferty stażowe firm Oracle, Pittsburgh Glass Works, MoneyGram International Inc., Archer Daniels Midland Company oraz Stilwell Technology and Robotics. Studenci, którzy chcieliby wyjechać na staż w USA w wakacje 2016, mogą składać wnioski o udział w programie do 21 grudnia 2015.
Global Citizen to międzynarodowy program wolontariatów zagranicznych dla studentów zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem nowych miejsc i dzieleniem się swoją kulturą.
TEKST SPONSOROWANY
Znajomość niemieckiego w Polsce daje szerokie możliwości podejmowania zatrudnienia. Język niemiecki cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy ucząc się niemieckiego liczą iż będą mogli zdobywać sukcesy na arenie międzynarodowego biznesu, nauki itp. Prócz pracy zawodowej znajomość niemieckiego pozwala na poszerzenie grona znajomych, nabycia wielu kontaktów również przydatnych w życiu zawodowym.
Sukces zawodowy to cel, do którego dąży większość z nas. Jednak dla każdego może on oznaczać coś innego – wysokie stanowisko, dobre zarobki, uznanie w branży, kariera naukowa, własna firma. Dążąc do osiągnięcia tych celów napotykamy jednak różnego rodzaju trudności. A jeśli mimo starań i nakładów wymarzony sukces nie nadchodzi dopada nas zwątpienie. Co sprawia, że nasza kariera stoi w miejscu? Jak rozpoznać bariery i im przeciwdziałać?
Już po raz szósty, ruszamy z projektem stażowym „Kariera na Start”. To adresowana do studentów i absolwentów inicjatywa, która pomoże postawić Ci pierwsze kroki na rynku pracy. Dzięki płatnym stażom, darmowym warsztatom i konsultacjom każda edycja pozwala nam przekonać rzesze studentów, że tutaj – na śląsku można budować swoją karierę w zgodzie ze swoimi marzeniami.
W większości firm mamy do czynienia z dwoma typami pracowników – tymi, którzy lubią swoją pracę, czują się w niej spełnieni i niczego nie chcieliby w tej kwestii zmieniać oraz z tymi, którzy po pewnym czasie zaczynają szukać nowych wyzwań. Dla tych drugich rozwój, zdobywanie nowych umiejętności, podejmowanie nowych wyzwań jest niezbędny do życia. Jeśli należysz do grupy pragnącej piąć się po szczeblach kariery, zastosuj się do 5 poniższych porad.
24/7START to autorski program szkoleniowy agencji 24/7Communication. Jego celem jest przekazanie podstaw praktycznej wiedzy na temat pracy w branży komunikacji marketingowej, osobom zainteresowanym rozwojem kariery zawodowej w tym kierunku. Rekrutacja potrwa do 21.10.2015 r. na www.247start.pl

Już teraz studenci Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu mogą zarejestrować się na programy współtworzone z Instytutem CIMA (Chartered Institute of Management Accountants). Ścieżki oferowane w ramach współpracy zakończą się uzyskaniem prestiżowego międzynarodowego certyfikatu, wysoko notowanego na rynku pracy. Rekrutacja do specjalności CIMA trwa: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (CBA do 31.10, DMA do 15.11), Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (1.11), Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (21.11), Szkoła Główna Handlowa (31.10).

YPI Consulting jest stowarzyszeniem not-for-profit realizującym powszechną w Europie ideę Junior Enterprise, polegającej na płynnym przejściu pomiędzy akademicką teorią a światem biznesu.
Do czego w praktyce sprowadza się członkostwo w organizacji? Odpowiedź mieści się w jednym słowie: ROZWÓJ.
Poznanie praktycznych aspektów wdrażania systemów SAP i poczucie, że uczestniczy się w realizacji czegoś ważnego – takie zalety stażu w Quercus Sp. z o.o. wymieniają uczestnicy organizowanej przez tę firmę Akademii Talentów. Właśnie rozpoczyna się druga transza programu stażowego Quercus.
Aplikacja mobilna FILTTR uruchamia program stażowy skierowany do studentów i absolwentów wiążących swoją karierę zawodową z branżą IT. W ramach projektu STAŻ NA START, jego twórcy dają dostęp użytkownikom do ofert praktyk i staży dopasowanych do ich oczekiwań i kompetencji. STAŻ NA START jest skierowany do studentów i absolwentów kierunków technicznych, którzy szukają ciekawych miejsc i doświadczenia w branży IT.
Przed nami rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego. Czy studiowanie oznacza lukę w CV, czy raczej jest okresem bogatym w doświadczenia związane ze zdobywaniem kompetencji? Jak wynika z badania Pracuj.pl Studenci i absolwenci na rynku pracy, 77% respondentów odbywa praktyki, a 65% badanych podejmuje pracę zawodową w trakcie studiów. Zdobyte podczas praktyk doświadczenie przekłada się, w ocenie respondentów, na podniesienie ich kompetencji zawodowych. Jednak mniej niż połowa badanych (42%), podejmuje pierwszą pracę związaną z kierunkiem studiów.
Według przeprowadzonego przez Deloitte badania, w Polsce praktyki związane z kierunkiem studiów odbywa trzy czwarte studiujących, a ponad 70 proc. z nich określa je jako bardzo przydatne[1]. Jest o co walczyć, bo najlepsi stażyści właśnie po praktykach często otrzymują swoje pierwsze oferty pracy. Korzystają na tym także pracodawcy, którzy dzięki praktykom zyskują nową perspektywę, kreatywne pomysły i przygotowaną do pracy kadrę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności