Nabór do programu dziennikarskiego dla studentów

Strona www: ffrs.org.pl/
Dział: kariera - pracaikariera.pl

Jeszcze tylko do 31 maja trwa rekrutacja do programu "Różnorodność społeczna w mediach - tworzenie przekazów medialnych z uwzględnieniem standardów równego traktowania".

Program skierowany jest do osób, które:

  • interesują się tematyką różnorodności społecznej i przeciwdziałania dyskryminacji m.in. ze względu na pochodzenie etniczne i narodowe, wyznanie, kolor skóry oraz płeć/gender?
  • wiążą swoją przyszłość z pracą w mediach – chcą być dziennikarką/dziennikarzem, zajmować się tematyką społeczną, tworzyć audycje radiowe lub programy telewizyjne, publikować w Internecie, pracować w reklamie, jednym słowem współtworzyć dyskurs medialny dotyczący różnorodności społecznej
  • chcą rozwinąć swój warsztat dziennikarski

Celem  programu jest zwiększenie jakości dyskursu medialnego dotyczącego różnorodności w Polsce. Organizatorom zależy na budowaniu środowiska osób, dla których ważne są kwestie związane z różnorodnością społeczną i równym traktowaniem.

Najważniejsze informacje o programie:

Termin: 9 – 13 września 2013 r.

Miejsce: Warszawa (przewidziano możliwość zwrotu kosztów dojazdu oraz noclegu)

Program zajęć obejmuje:

  • wykłady dotyczące krytycznej analizy dyskursu,
  • warsztaty antydyskryminacyjne,
  • spotkania z instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi zajmującymi się wspieraniem różnorodności społecznej i przeciwdziałaniem dyskryminacji,
  • przygotowanie autorskiego materiału dziennikarskiego dotyczącego różnorodności społecznej pod opieką dziennikarzy i dziennikarek specjalizujących się w tej tematyce (m.in. Ludwiki Włodek).

Wstępny program do pobrania tutaj.

Udział w programie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc - ograniczona!

Termin zgłaszania się do programu: 31 maja 2013 r.

Dokumenty aplikacyjne:

  1. List motywacyjny przedstawiający powody zainteresowania programem (nie dłuższy niż 2 strony A4).
    UWAGA: W ramach programu, każda/y uczestniczka/uczestnik będzie miał/a okazje przygotować autorski materiał medialny pod opieką mentorów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym jako dziennikarze. W liście motywacyjnym należy opisać propozycję tematu materiału, który chciałbyś/chciałabyś przygotować w ramach programu.
  2. CV.
    UWAGA: W CV należy uwzględnić opis dotychczasowych stworzonych przez Ciebie materiałów medialnych (jeżeli takie powstały).
  3. Przykład autorskiego materiału medialnego należy przesłać jako załącznik do CV (np. wpis na blogu, tekst w gazetce studenckiej, wywiad w prasie lub w radiu, fotoreportaż, praca napisana na zajęcia itp.).

Dokumenty aplikacyjne należy wysłać do piątku, 31 maja 2013 r. na adres:

akozakoszczak@ffrs.org.pl

Wyniki rekrutacji zostaną przedstawione na początku czerwca 2013 r.

Szczegóły:

Dodatkowych informacji udziela także Agnieszka Kozakoszczak – koordynatora programu edukacyjnego Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS):


opublikowano: 2013-05-28
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności