Dla każdego rozmowa o pracę jest wyzwaniem. Tym większym, gdy dotyczy osób dopiero rozpoczynających karierę zawodową. Dlatego wcześniej warto poznać metody oraz techniki wykorzystywane przez rekruterów, aby jak najlepiej przygotować się do spotkania. Jednym z najbardziej znanych narzędzi wykorzystywanych w trakcie procesu rekrutacyjnego jest sesja Assessment Center. Co to jest? Jak się do niej przygotować? Na co zwrócić uwagę przed sesją? O tym uczą trenerzy i konsultanci agencji zatrudnienia Randstad w trakcie bezpłatnych warsztatów dla studentów, w uczelniach na terenie całego kraju.
Wobec rosnącej konkurencji wśród młodych kandydatów ubiegających się o pracę, umiejętność odpowiedniego przygotowania się do spotkania z rekruterem nabiera znaczenia. Jedna z wiodących na polskim rynku agencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad, podjęła się edukacji studentów w obszarze aktywnego przygotowania do wejścia na rynek pracy oraz szeroko pojętego doradztwa personalnego. Projekt Randstad „Start do kariery” obejmuje realizację dwóch corocznych sesji tematycznych warsztatów na uczelniach wyższych w całej Polsce. Obecne warsztaty organizowane są już po raz piąty i odbędą się w 22 miastach.
W edycji poprzedniej cyklu tematem przewodnim było uczestnictwo w rozmowie kwalifikacyjnej. Podczas bieżącej, 5. edycji warsztatów konsultanci Randstad będą zapoznawać studentów z tematyką Assessment Center, czyli specyficzną techniką selekcji kandydatów wykorzystywaną podczas procesów rekrutacyjnych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się więcej m.in. o mechanizmach Assessment Center, narzędziach stosowanymi w trakcie sesji AC a także poznają kluczowe obszary, na które należy zwrócić uwagę przed i w trakcie trwania sesji. W trakcie warsztatu uczestnicy otrzymają także materiały uzupełniające zawierające teorię AC i zagadnienia kompetencji, a ponadto zadania, do samodzielnego wykonania w domu.
Warsztaty zakładają aktywny udział uczestników, co pozwoli sprawdzić im swoje umiejętności i zachowania w sytuacji rozmowy kwalifikacyjnej. Konsultanci Randstad odpowiedzą również na pytania studentów z obszaru rynku pracy oraz samych poszukiwań pracy.
Warsztaty odbędą się:
17.04 Warszawa – SWPS;
22.04 Warszawa – UW, Wydział Psychologii;
23.04 Koszalin – Politechnika Koszalińska;
23.04 Poznań – Wyższa Szkoła Bankowa;
23.04 Bielsko Biała – Akademia Techniczno Humanistyczna;
24.04 Toruń – Uniwersytet Mikołaja Kopernika;
24.04 Bydgoszcz – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego;
25.04 Zielona Góra – Uniwersytet Zielonogórski;
25.04 Lublin – UMCS;
26.04 Wałbrzych – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa;
08.05 Gdańsk – Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego;
08.05 Rzeszów – Uniwersytet Rzeszowski;
09.05 Gliwice – Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości;
13.05 Opole – Uniwersytet Opolski;
13.05 Kielce – Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy UJK;
14.05 Wrocław – Uniwersytet Wrocławski;
14.05 Katowice – Uniwersytet Śląski;
14.05 Warszawa – UW;
14.05 Kraków – Uniwersytet Jagielloński;
15.05 Szczecin – Uniwersytet Szczeciński;
15.05 Bielsko Biała – Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna;
15.05 Gdynia – Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowego.
Szczegółów na temat warsztatów Randstad “Start do kariery” udzielają Biura Karier poszczególnych uczelni.
Randstad Polska (część
holenderskiego Randstad Holding nv) jest wiodącą na polskim rynku agencją
doradztwa personalnego i pracy tymczasowej oferującą rozwiązania
w zakresie:
- doboru i zatrudnienia personelu tymczasowego, w tym także rekrutacji i zarządzania dużymi grupami pracowników tymczasowych w siedzibie Klienta (inhouse service),
- rekrutacji pracowników stałych, w tym specjalistów z dziedziny finansów, informatyki, produkcji i łańcucha dostaw,
- długoterminowego zatrudnienia zewnętrznego pracowników poprzez oddelegowanie ich do pracy w siedzibie Klienta, zachowującego kontrolę nad personelem,
- Assessment i Development Center oraz projektów outplacementowych,
- administracji wynagrodzeniami oraz dokumentacją kadrową.
Randstad działa poprzez sieć ponad 60 biur regionalnych, zlokalizowanych w głównych miastach Polski (w tym 30 biur typu ‘inhouse’). Ponad 500 pracowników firmy obsługuje więcej niż 1200 klientów, do których oddelegowuje codziennie średnio 17.000 pracowników tymczasowych. W zakresie rekrutacji stałych realizowanych jest ponad 1100 projektów rocznie. Wysoką jakość usług firmy potwierdza pierwszy uzyskany w branży certyfikat ISO 9001:2008.
Więcej o firmie na stronie: www.randstad.pl
Źródło: Randstad