"...warto się uczyć, warto poszerzać swoje horyzonty, warto poznawać nowych ludzi, warto robić w życiu coś co się kocha, warto rozumieć. Po prostu warto skorzystać z propozycji jaką jest Quick MBA". NOWOŚĆ.
Rozmowa z Prof. dr hab. inż. Tadeuszem Uhlem przedsiębiorcą i właścicielem EC Grupy a także wykładowcą kursu menedżerskiego Quick MBA.
Witam serdecznie Pana Profesora. Ostatnio na jednym z portali internetowych spotkałam się z nieznanym dotąd szkoleniem Quick MBA. Czy mógłby Pan, nam czytelnikom, wyjaśnić czym tak naprawdę jest Quick MBA i co odróżnia ten kurs od typowego MBA?
Quick MBA to szybki kurs menedżerski. Ma tą zaletę, że trwa krócej niż standardowy MBA. Głównym celem kursu jest przełożenie wiedzy młodych menedżerów na praktykę poprzez rozbudowany blok ćwiczeń. Sam jestem właścicielem dużej firmy zatrudniającej blisko 700 osób i wiem doskonale jak ważna jest umiejętność wykorzystania wiedzy, intuicji, kreatywności w prowadzeniu własnego biznesu. Swoją firmę początkowo mieściłem w aktówce i sam na własną rękę, bez profesjonalnej wiedzy starałem się cos stworzyć. Teraz, kiedy wciąż rozwijam swoje firmy sam chce pomagać, dzielić się wiedzą i doświadczeniem by młody biznesmen uniknął błędów, a co za tym idzie zaoszczędził pieniądze i czas.
Tak, bo czas to pieniądz. A dla kogo przeznaczony jest kurs Quick MBA? Czy są jakieś specjalne wymagania, które musi spełnić aplikant?
Ideą kursu jest założenie, żeby był bardziej otwarty bez względu na ukończoną szkołę. Przyjmujemy abiturientów, jak i osoby które ukończyły studia wyższe. Co ciekawe: nie jest konieczna znajomość języka obcego, jako że wszystkie wykłady prowadzone są w języku polskim. Program jest skierowany do każdego kto chce prowadzić własną firmę lub podnieść kwalifikacje menedżerskie. Jedynym wymogiem jest minimum dwuletnia praktyka zawodowa.
A dlaczego posiadanie praktyki zawodowej jest tak istotne?
Bardzo ważnym czynnikiem jest umiejętność świadomego podejmowania nauki. Świadomość jest kształtowana min. przez doświadczenie a takowe można zdobyć jedynie na drodze własnego zaangażowania w funkcjonowanie firmy. Mówiąc wprost, podczas zajęć będziemy omawiać zagadnienia związane z funkcjonowaniem firm, również w oparciu o doświadczenia naszych słuchaczy.
Tak a propos zajęć. Jakie zajęcia proponujecie Państwo swoim słuchaczom? Z jakimi przedmiotami będą mogli zapoznać się kursanci i to w tak krótkim bo tylko 3-miesiecznym okresie czasu?
Program kursu Quick MBA niewiele odbiega od typowych studiów MBA. Słuchacze będą mogli zapoznać się z zagadnieniami z zakresu ekonomii menedżerskiej, finansów, rachunkowości, marketingu i zarządzania. Będą również poruszone prawne aspekty zarządzania. Ciekawostką jest to, że kursanci będą mogli wziąć udział w wizytacjach w dużych, dobrze prosperujących firmach, zatrudniającym powyżej 150 pracowników, w których kluczowym aspektem jest sprawne zarządzanie. W sumie program przewiduje 32 godziny ćwiczeń oraz 16 godzin na projekt indywidualny, konsultacje z wykładowcami.
A jak to jest możliwe że w ciągu 3 miesięcy zostanie zrealizowany program 2 letnich, standardowych studiów MBA?
To wszystko zawdzięczamy starannie wyselekcjonowanym zagadnieniom, które w drodze konsultacji zostały włączone do programu. Wykładowcy, którzy przystąpili do realizacji kursu Quick MBA bazując na swoim ogromnym doświadczeniu tak naukowym jak i biznesowym dokonali wyboru z szerokiego wachlarza przedmiotów obowiązujących na studiach MBA te, które są bezwzględnie konieczne by zdobyć właściwe kwalifikacje do prowadzenia firmy, lub też móc sprawować funkcje menedżerskie.
Kiedy tak Pan opowiada o tym kursie Quick MBA z takim zaangażowaniem i przekonaniem sama mam ochotę się zapisać. (śmiech)
Ależ zapraszamy! Sam jako pracodawca zalecę wszystkim menedżerom moich firm skorzystanie z projektu w celu podniesienia kwalifikacji, jak również zdobycia nowych kontaktów biznesowych. Nie zapomnijmy bowiem o jeszcze jednym czynniku, który moim zdaniem leży wśród tych ważniejszych. Właśnie zdobywanie nowych kontaktów przede wszystkim biznesowych to bezwzględnie wartość dodana kursu.
Co mógłby Pan powiedzieć tym wszystkim, którzy wciąż się wahają czy podjąć wyzwanie kursu Quick MBA?
A są jeszcze tacy? (śmiech) Wiadomą rzeczą jest, że inwestycja w samego siebie jest najlepszą inwestycją i to bez względu na jakich pobudkach wyrosła. Quick MBA na pewno daje szansę, możliwość na lepsze ukierunkowanie swoich predyspozycji do bycia menedżerem, czy do założenia własnej firmy. Wykładowcy kursu Quick MBA z pełnym zaangażowaniem i świadomością popartą wiedzą, doświadczeniem i właściwym przekazem dydaktycznym uczynią wszystko, by absolwent projektu jeszcze bardziej uwierzył we własne możliwości. By utwierdził się w wierze, że warto się uczyć, warto poszerzać swoje horyzonty, warto poznawać nowych ludzi, warto robić w życiu coś co się kocha, warto rozumieć. Po prostu warto skorzystać z propozycji jaką jest Quick MBA.
Panie Profesorze, bardzo dziękuję za ciekawą rozmowę i poświęcony czas.
Dziękuję również i do zobaczenia na kursie menedżerskim Quick MBA.