Citi Technology Infrastructure (CTI) istnieje w Polsce od 17 lat i zatrudnia obecnie ponad 500 pracowników. Jest częścią globalnej struktury organizacyjnej w ramach Citi. Departament zarządza infrastrukturą złożoną z ponad 52 tys. serwerów w ponad 60 krajach, gdzie Citi prowadzi swoją działalność. Polska jest jedną z trzech strategicznych globalnie lokalizacji dla usług CTI.
Czekamy na osoby, które chciałyby stać się ekspertami w zakresie infrastruktury teleinformatycznej i chcą uzupełnić swoją wiedzę teoretyczną o umiejętności praktyczne. Dla nich powstał właśnie
Technology Experts Development Programme (Program Rozwoju Ekspertów w Technologii).
Program rozpoczyna
2-miesięczne szkolenie prowadzone przez renomowane firmy technologiczne, po którym mają miejsce dwie
9-miesięczne rotacje. Po programie oferujemy pracę w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku na stanowiskach specjalistycznych. Citi stwarza możliwości specjalizacji w takich obszarach jak: Unix, Wintel, Cloud, WHG Middleware, Data Base, Storage for Distributed Platforms i pozwala działać globalnie - zarządzać infrastrukturą IT składającą się z ponad 7000 serwerów oraz blisko 9000 baz danych.
Jak wziąć udział w projekcie? Wystarczy zapoznać się z
wymaganiami Programu Rozwoju Ekspertów w Technologii, które dostępne są tutaj:
http://www.karierawfinansach.pl/praca/53238,oferta-pracy/program-rozwoju-ekspertlzw-w-t.html
i przesłać swoją aplikację na wskazany w
ofercie adres mailowy.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do końca czerwca 2012 roku.
Dlaczego warto? Przeczytaj wywiad z Panem Wojciechem Nykowskim, który opowiada o swoich początkach i charakterze pracy w Departamencie Struktury Teleinformatycznej, która jest częścią globalnej struktury Citi.
Wojciech Nykowski, 52
|
Stanowisko:
|
Dyrektora Infrastruktury Technologicznej dla Rynkow Kapitałowych w Europie
|
Ścieżka kariery:
|
Różne stanowiska kierownicze od początku działania Citi w Polsce
|
Wykształcenie:
|
Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim
|
Największe osiągnięcie zawodowe:
|
Założenie Ośrodka Przetwarzania Danych dla Citi na skalę Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEA)
|
Zainteresowania
|
Podróże, sporty zimowe (narty) i wodne (windsurfing)
|
Plany zawodowe na przyszłość
|
Integracja zarzadzania IT na skale globalną
|
Czym jest i czym zajmuje się Departament Infrastruktury Teleinformatycznej (CTI - Citi Technology Infrastructure) w Citi Handlowy?
- Ogólnie rzecz biorąc, zajmujemy się zarządzaniem infrastrukturą IT, począwszy od podstawowych narzędzi dla użytkownika, jak stacje robocze czy telefony poprzez zarzadzanie sieciami komputerowymi czy informatycznymi aż po zarządzanie dużymi ośrodkami obliczeniowymi, które służą do przechowywania i przetwarzania danych biznesowych. Należy pamiętać, że obszar zarządzania IT nigdy nie odbywa się w granicach tylko jednego kraju. Mówimy tutaj o zasięgu globalnym. Dlatego Departament Infrastruktury Teleinformatycznej wspomaga nie tyle Citi Handlowy, ale ogólnie - całą międzynarodową organizację Citi.
W jakim kierunku będzie się rozwijać Państwa departament?
- W Polsce możemy mówić o naszym departamencie jako centrum kompetencji w obszarze IT na skalę globalną. Główny kierunek to rozwój różnych funkcji IT w Polsce dla wsparcia globalnych potrzeb korporacyjnych.
Na jakie stanowiska zatrudniają Państwo najczęściej pracowników i jak wygląda ścieżka kariery?
- Przede wszystkim poszukujemy administratorów systemów Unix, Windows, baz danych oraz systemów opartych na sieci Web. Ale zajmujemy się również innymi obszarami IT, takimi jak telefonia IP czy zarządzanie projektami. Każdy z naszych pracowników może wybrać najlepszą dla siebie ścieżkę kariery, ponieważ jest to sprawa indywidualna.
Ogólnie kariera może przebiegać w dwóch kierunkach. Celem pierwszego z nich jest zdobycie wiedzy specjalistycznej w danym obszarze. Pracownik zostaje wtedy Subject-Matter Expert, specjalistą wysokiej klasy w bardzo wąskiej dziedzinie. Druga ścieżka kariery daje natomiast możliwość rozwoju w kierunku pełnienia funkcji kierowniczych - od kierowników zespołów do kierowników działów.
Jak i gdzie będzie realizowany Program Rozwoju Ekspertów w Technologii?
- Zakładamy, że będzie trwał około 20 miesięcy. Z tego dwa pierwsze miesiące będą poświęcone programowi szkoleń w obszarze technologicznym (przede wszystkim środowisko Unix i Wintel). Pozostałe 18 miesięcy zostanie podzielone na dwa cykle 9-miesieczne, w trakcie których osoby zakwalifikowane do tego programu będą miały konkretne zadania do zrealizowania.
Po zakończeniu pierwszego cyklu osoby zostaną przeniesione to innych obszarów IT, aby zwiększyć zakres ich doświadczenia i wiedzy. Wszystkie etapy będą odbywały się pod nadzorem doświadczonych osób, które pracują w Citi, ale również przy wsparciu innych obszarów, np. HR. Program rozwoju ekspertów będzie realizowany głównie w Łodzi oraz częściowo w Warszawie.
Jakie wymagania stawiają Państwo osobom aplikującym do Programu?
- Poszukujemy młodych ludzi - absolwentów lub osób będących na ostatnim roku studiów - otwartych na nowe wyzwania, posiadających zdolności analityczne i interpersonalne, lubiących pracować w zespole, odpornych na stres i posługujących się dobrze językiem angielskim.
Co może zyskać młody pracownik dołączając do zespołu Programu, a później CTI?
- Przyjmując młodych pracowników do Programu Rozwoju Ekspertów zdajemy sobie sprawę, ze ich wiedza techniczna może nie spełniać wszystkich naszych potrzeb. Takim osobom zapewniamy odpowiednie szkolenia. Olbrzymią wiedzę zdobywają przez cały czas, wykonując swoje obowiązki i angażując się w coraz trudniejsze zadania przy wsparciu innych lub samodzielnie.
A jak w ogóle rozpoczęła się Pana przygoda w Citi?
- To dość długa historia… Po studiach pracowałem przez kilka lat na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie w sektorze prywatnym, wprowadzając podstawy IT. To była epoka prostych komputerów PC przeznaczonych do obsługi rutynowych zadań w procesie zarządzania. Kiedy Citi rozpoczynało swoją działalność w Polsce, a było to około 20 lat temu, zachęcono mnie, bym rozpoczął pracę w tej organizacji.
Byłem jednym z pierwszych pracowników w Citi. Pracowaliśmy wtedy w 3-osobowym zespole. Przeszedłem drogę od kierownika małego zespołu do stanowisk odpowiedzialnych za istotne funkcje regionalne. Bralem udział w zadaniach z obszaru outsourcingu oraz insourcingu, integracji z innymi bankami (jak połączenie Citibank i Handlowego), regionalizacji i globalizacji. To cały czas była i jest przygoda…
Wywiad w całości opublikowany na stronie KarierawFinansach.pl:
http://www.karierawfinansach.pl/praca/praca-w-banku-to-nie-tylko-domena-finansistow,news/.