Licealiści w roli rekinów biznesu i społeczników

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Najpierw przez pół roku uczyli się w swoich liceach jak zostać rekinem biznesu, teraz muszą pokazać w praktyce, w swoich miejscowościach, czego się nauczyli. Licealiści z 6 śląskich i zagłębiowskich liceów ogólnokształcących w dn. od 7 do 11 października zorganizują wydarzenia, pokazujące jak powinien wyglądać nowoczesny biznes, okiem licealisty.

I tak oto w Szczekocinach już 7 października odbędzie się „I Szczekocińskie Forum Biznesu” z udziałem uczniów i lokalnych biznesmenów. Będzińscy licealiści z kolei postawili na działalność charytatywną i już 10 października wywietrzą swoje pokoje. Dwa siemianowickie licea z kolei zapragnęły nauczyć mieszkańców regionu wolontariatu. Biznes, ale w wersji rozrywkowej zaprezentują 11 października uczniowie liceum z Czeladzi – zorganizują wielki koncert z piosenkami Zauchy, Jantar i Niemena. 

17-letni społecznicy i biznesmeni
Nauka zasad biznesu nie czyni nikogo biznesmenem, dlatego uczniowie śląskich i zagłębiowskich liceów w ramach projektu UE „Szkoła Liderów Przedsiębiorczości” realizowanego przez SILESIA BUSINESS SCHOOL i Structura Centrum Szkoleniowe po ponad półrocznej nauce, muszą udowodnić teraz jak sobie poradzą w świecie biznesu. Uczniowie każdej z 6 szkół biorących udział w projekcie otrzymali ponad miesiąc temu zadanie zorganizowania w swojej miejscowości spektakularnego wydarzenia – koncertu, akcji charytatywnej lub projektu biznesowego. Jak sobie z tym poradzili i na ile teoria przekuła się w praktykę, będzie można przekonać się w ciągu 5 dni, podczas których w 5 miastach – Siemianowicach Śląskich (2x), Będzinie, Czeladzi, Szczekocinach i Żarkach licealiści będą organizowali wydarzenia promujące miasto, szkołę lub swój własny pomysł.

- Licealiści samodzielnie musieli opracować scenariusz wydarzenia, cel, znaleźć źródło finansowania, czyli sponsorów, partnerów medialnych i biznesowych, a przede wszystkim wypromować przedsięwzięcie. To swoisty test pokazujący na ile nauka ekonomii, przepisów, marketingu i finansów w szkolnych ławach, przekuła się na praktyczne zastosowanie – mówi Paula Mucha z Centrum Szkoleniowego Structura. Efekt? Forum biznesowe, akcje charytatywne, koncerty, wystawy i talent show. – Uczniowie skupili się na mocnych stronach swoich szkół i swoich grup. Cieszy to, ze wielu postawiło na promocję charytatywności, wolontariatu, zaangażowania się w pomoc innym, oraz kulturę i sztukę -mówi Mucha.

7-11.10.2011- będzie się działo
Biznesowy maraton licealistów otwiera Zespół Szkół w Szczekocinach swoim I Szczekocińskim Forum Biznesowym (07.10), na którym młodzi adepci biznesu będą przekonywać tych doświadczonych, że warto inwestować w szkołę i miasto. Forum rozpoczyna się o godz. 12. Tego samego dnia w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach rusza event „Gejzer młodzieżowych pasji” (07.10) – który ma wypromować pasje uczniów na kształt talent show.

I LO w Siemianowicach Śląskich z kolei już 8 października zorganizuje pokaz dla podopiecznych Centrum Interwencji Kryzysowych MOPS. Akcja ma promować wolontariat wśród młodzieży.  Mocno tydzień rozpocznie z kolei II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie, licealiści w Teatrze Dzieci Zagłębia zorganizują akcję charytatywną (10.10) w tym osobliwe „wietrzenie pokoi”.

Ostatni dzień (11.10) to projekty realizowane przez II LO w Siemianowicach Śląskich i Zespół Szkół w Czeladzi. Siemianowiccy licealiści przygotowali akcję "Pomaganie wzmacnia - i Ty możesz wywołać uśmiech - to nic nie kosztuje", która ma promować wolontariat, zaplanowali także spotkanie z przedstawicielami Hospicjum Cordis. Czeladzianie z kolei w SDK „Odeon” zorganizują koncert pamięci Niemena, Sobczyk, Jantar i Zauchy.

- Każda ze szkół prezentuje coś innego, każda ze szkół ma swój własny pomysł na biznes. Jedni trzymają się mocno przedsiębiorczości, ucząc nas jak dobrze inwestować, inni pokładają nadzieję w działalności charytatywnej. Podobnie jak w prawdziwym świecie biznesu.

www.bycliderem.edu.pl


 

ostatnia zmiana: 2011-10-09
Komentarze
Polityka Prywatności