Edukacja menedżerska nie kończy się nigdy
Dział: kariera - pracaikariera.pl
Menedżerowie muszą analizować wyniki, strategicznie planować zadania oraz wyróżniać się kreatywnością. Wciąż szukają nowych inspiracji, trendów i możliwości rozwoju. Można powiedzieć, że edukacja menedżerska nie kończy się nigdy.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego zaprasza przyszłych i obecnych Project Managerów, kadrę kierowniczą i przedsiębiorców na inspirujące kierunki studiów prowadzone w ramach Akademii Menedżera.
Dla przedsiębiorców, którzy myślą o rozwoju swojego biznesu powstał kierunek „MBA Przedsiębiorczość”. CKP Uczelni Łazarskiego wraz z Alternatywną Szkołą Biznesu ASBIRO stworzyli nowatorski program studiów. Podstawowym kryterium doboru kadry jest doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu. Słuchacze poznają tajniki prowadzenia firmy m.in. od samego Andrzeja Blikle, Roberta Gwiazdowskiego czy miliardera Tada Witkowicza. Kierunek „MBA Przedsiębiorczość” został stworzony z myślą o właścicielach firm szukających praktycznych rozwiązań na rozwój swojego biznesu. „Naszych studentów interesuje rozwiązywanie praktycznych problemów - jak zatrudnić dobrą firmę księgową, jak kierować personelem, zarządzać wzrostem firmy czy jak zdobyć finansowanie na początku działalności. Dlatego przekazanie tej wiedzy powierzyliśmy osobom, które rozwiązywały te problemy na własnej skórze, a nie tylko o nich czytały.” - mówi Kamil Cebulski, kierownik kierunku MBA Przedsiębiorczość.
Z kolei kierunek „MBA Zarządzanie” dedykowany jest kadrze kierowniczej średniego i wyższego szczebla. Słuchacze zdobywają wszechstronną wiedzę na temat zarządzania dużymi jak i średniej wielkości firmami. Zajęcia są prowadzone w formie interaktywnych wykładów, dyskusji w grupach oraz analiz case studies. Przykłada się szczególnie dużą wagę do tego, by wśród podstawowych zajęć z zakresu ekonomii i prawa, słuchacze przyjrzeli się bliżej narzędziom wspomagania zarządzania tj. informatyce, finansom i marketingowi. Zajęcia na kierunku „MBA Zarządzanie” odbywają się języku polskim, a program został skonstruowany na dobrych wzorcach i doświadczeniach studiów MBA w różnych krajach. Organizatorzy kierunku oraz wykwalifikowana kadra wykładowców gwarantują rzetelną edukację, a słuchacze mogą liczyć na przyśpieszenie swojej ścieżki kariery.
„Studia MBA – Zarządzanie stanowią intensywne wsparcie wiedzy menedżerskiej. To studia rozwijające wiele umiejętności, oparte na dyskusjach, analizach konkretnych, skutecznych rozwiązań praktycznych, budowie projektów. Studia MBA uczą jak się doskonalić, jak pogłębiać dalej swoją wiedzę i umiejętności w procesach samokształcenia. Edukacja menedżerska nie kończy się bowiem nigdy"- mówi prof. dr hab. Grażyna Gierszewska Kierownik MBA – Zarządzanie
Dla osób, które chcą zostać kierownikiem projektu lub usystematyzować wiedzę z tego zakresu, CKP Uczelni Łazarskiego stworzyło kierunek „Zarządzanie Projektami (w tym projektami unijnymi)”. Project manager to w Polsce stosunkowo nowy zawód. Można nim zostać obierając dwie ścieżki kariery – poprzez awans lub solidną edukację. Często osoby zatrudnione w projekcie jako szeregowi pracownicy awansują na stanowisko asystenta, następnie zastępcy i finalnie dostają posadę samodzielnego kierownika. By zostać wykwalifikowanym managerem projektu i przyspieszyć swoją ścieżkę kariery, można podjąć naukę na studiach podyplomowych przygotowujących do pracy w tym zawodzie. Program kierunku „Zarządzanie Projektami (w tym projektami unijnymi)” został opracowany zgodnie ze standardami International Project Management Association /IMPA/, tj. międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego ludzi związanych z zarządzaniem projektami. Obok zajęć teoretycznych prowadzone są równocześnie warsztaty praktyczne, na których słuchacze opracowują własne projekty, które są oceniane przez wykwalifikowanych asesorów IPMA. Absolwenci tego kierunku są przygotowani do egzaminu na certyfikowanego Project Managera na wyższe stopnie C i D. Potrafią z sukcesem poprowadzić projekt od początkowego etapu aż po jego finalizację i ocenę końcową przedsięwzięcia.
Osoby pracujące już jako project managerowie, doskonale wiedzą, że terminowość w tej pracy jest niezwykle istotna i jednocześnie trudna do uzyskania. Stosowanie nowej metody „łańcucha krytycznego” umożliwia realizację przedsięwzięć w zaplanowanych budżetach i czasie. CKP Uczelni Łazarskiego organizując kierunek „Zarządzanie portfelem projektów – praktyka zastosowania metody łańcucha krytycznego” daje możliwość poznania tego sposobu zarządzania. Organizatorzy stawiają przede wszystkim na praktykę. Ze 180 godzin zajęć w ciągu studiów, aż 160 godzin realizowanych jest w formie warsztatów i ćwiczeń. Uczestnicy już od pierwszego zjazdu uczą się jak zarządzać realizacją własnego projektu. Pomagają im w tym prowadzący zajęcia konsultanci z MANDARINE Project Partners. Słuchacze krok po kroku rozwiązują problemy towarzyszące różnorodnym przedsięwzięciom. Poznają zasady nadzorowania projektów oraz metody efektywnego zarządzania zespołem. Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania kwalifikacji w zakresie teorii ograniczeń i zarządzania projektami w postaci międzynarodowego certyfikatu Theory of Constraints International Certification Organization.
ostatnia zmiana: 2011-09-06