ZOBACZ JAK ZARABIA BRANZA TSL

Strona www: www.mwsl.eu
Dział: kariera - pracaikariera.pl

Zawód INŻYNIER LOGISTYK polecany jest wszystkim, którzy stawiają sobie ambitne cele, lubią wyzwania i dużą samodzielność, a przede wszystkim cenią pracę dającą ciągłe możliwości rozwoju i wysokie zarobki.

Logistyka to sfera działalności gospodarczej, której przedmiotem są przede wszystkim rzeczowe i informacyjne procesy przepływu produktów materialnych w przedsiębiorstwie oraz między podmiotami gospodarczymi.

Procesy logistyczne zachodzące we współczesnym przedsiębiorstwie są nieodłącznym atrybutem każdej firmy logistycznej. W coraz większym stopniu opłacalność działalności przedsiębiorstwa zależy od zastosowanych systemów logistycznych, w obszarze zasobów rzeczowych, ludzkich i informacyjnych. I dlatego Logistycy są poszukiwani.

Zawód logistyk uznawany jest obecnie za zawód przyszłości, dający gwarancję stabilnego zatrudnienia. Zgodnie z prognozami tygodnika Newsweek do 2020 roku powstanie ponad 100 tys. miejsc pracy w branży logistyczno–transportowej. Szczególnie poszukiwani będą inżynierowie logistycy. W branży logistycznej w najbliższych latach będą duże deficyty kadrowe, między innymi dlatego, że nasza gospodarka dopiero powoli otwiera się na rynek międzynarodowy. Kraje o rozwiniętym zapleczu logistycznym stają się konkurencyjne, zdecydowanie zwiększają poziom inwestycji, a co za tym idzie zatrudnienie w zawodzie logistyka, który jest zawodem dobrze opłacanym, co potwierdzają liczne raporty.

Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, przeprowadzone przez firmę Sedlak & Sedlak ( dane z roku 2011) wskazało, iż specjalista logistyk zarabia średnio 3.420,00 zł. Wg wyżej wymienionego raportu płacowego, na stanowiskach kierowniczych w branży logistycznej zarabia się już średnio 5000,00 zł. Wskazuje to progresywność wynagrodzeń, mocno powiązanych z zajmowanym stanowiskiem oraz umiejętnościami.

Branża transportowo- logistyczna rozwija się bardzo dynamicznie, firmy transportowe w roku 2012 spodziewają się stabilizacji , zwiększania ilości zamówień, a co za tym idzie z pewnością nie będą ograniczać zatrudnienia pracowników. Według danych serwisu Pracuj.pl liczba ofert w działach logistyki, spedycji i transportu w I kwartale 2010 roku wyniosła ponad 2,5 tys., a więc wzrosła o 58% w porównaniu do 2009 roku.

Rankingi zawodów deficytowych w Polsce na rok 2015 wskazuje również ogromne zapotrzebowanie na  urbanistów oraz planistów – wykształconych inżynierów kierunku gospodarka przestrzenna. Jest to kolejny pożądany zawód na rynku pracy. Kierunek  gospodarka przestrzenna  – specjalność urbanistyka i planowanie przestrzenne gwarantuje nabycie umiejętności  projektowania przestrzeni w skali  urbanistyczno-architektonicznej oraz umożliwia uczestniczenie we wszystkich formach  i zakresach planowania przestrzennego. Przygotowuje do prowadzenia polityki  przestrzennej i społeczno-gospodarczej na wszystkich szczeblach zarządzania, prognozowania i projektowania nowoczesnych systemów komunikacyjnych oraz rozwoju infrastruktury  technicznej osiedli, miast  i regionów. Studia w tej specjalności kształtują umiejętność  opracowania  i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju, podejmowania działań z zakresu gospodarki gruntami, dostarczają wiedzę z podstaw geodezji i kartografii, przygotowują do wykonywania opracowań  planistycznych zgodnie z przepisami prawa.

Logistyka - studia licencjackie
Logistyka - studia inżynierskie
Logistyka - studia magisterskie

data ostatniej modyfikacji: 2012-07-19 17:09:02
Komentarze
Polityka Prywatności