Kariera po logistyce

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Absolwenci logistyki mają wiele możliwości pracy w zawodzie. Sporo zależy od tego jakie mają predyspozycje i jakie umiejętności dodatkowe.

Logistyka to kierunek, po którym stosunkowo łatwo znaleźć pracę. Ścieżka kariery zależy w dużym stopniu od zainteresowań, cech osobowości i specjalizacji. Nie bez znaczenia jest znajomość języków obcych, szczególnie języka angielskiego i niemieckiego.

Według Barometru Manpower Perspektywy Zatrudnienia w III kwartale 2015 roku sektor transport/logistyka/komunikacja odnotuje najwyższą wśród badanych branż prognozę netto zatrudnienia wynoszącą +14%. Oznacza to, że mamy do czynienia z trwałym trendem wzrastającej ilości miejsc pracy w szeroko rozumianej branży logistycznej. Szczególnie w tym kontekście plasuje się rynek pracy aglomeracji wrocławskiej, który permanentnie potrzebuje pracowników w następujących obszarach: magazynowanie, transport, produkcja, dystrybucja - mówi dr Damian Ostrowski, wykładowca WSB we Wrocławiu.

Ścieżka kariery w branży logistycznej zależy od wielu czynników m.in. specjalizacji, jaką wybiera się podczas studiów, pierwszych doświadczeń zawodowych i szkoleń. Niektórych bardziej pociąga logistyka podczas procesów produkcji, inni lepiej znajdują się w transporcie.

Wrocławski rynek pracy jest jednym z najbardziej perspektywicznych rynków w Polsce uwzględniając szeroko rozumianą branże TSL (transport, spedycja, logistyka). Ostatnie dane statystyczne pokazują, że w aglomeracji wrocławskiej bezrobocie oscyluje w okolicach 5%. Przyczynia się do tego wzrastający napływ korporacji międzynarodowych, które inwestują i zatrudniają pracowników. Studenci WSB kształcący się na kierunku logistyka bardzo szybko znajdują pracę już na studiach, uczestnicząc w różnego rodzaju stażach i praktykach - dodaje dr Ostrowski.

Podczas procesów rekrutacyjnych ważna jest znajomość obsługi Excela, analityczny sposób myślenia, ale także odporność na stres, praca pod presją czasu i komunikatywność - radzi Agnieszka Pijaczyńska z Biura Karier w WSB we Wrocławiu.

Branża logistyczna to szeroki rynek usług, w którym wielu specjalistów znajduje pracę.

Większość ofert pracy w branży logistycznej skierowanych jest do specjalistów z doświadczeniem zawodowym na stanowisku związanym z logistyką. Poszukiwani są także menedżerowie transportu, kierownicy i specjaliści ds. transportu, zaopatrzenia, dystrybucji, zakupów, kolportażu, magazynu, utrzymania ruchu, pracownicy biurowi oraz specjaliści handlowi. W branży logistycznej potrzebne są osoby o bardzo różnych kwalifikacjach. Wśród tych osób są takie z wykształceniem technicznym i ekonomicznym, także wykwalifikowani pracownicy tacy jak informatycy, finansiści i menedżerowie, technicy, kurierzy, magazynierzy, pakowacze, operatorzy urządzeń, ekspedytorzy, dyspozytorzy i spedytorzy - mówi dr Grzegorz Wieczorek, współwłaściciel spółki Transport Krajowy i Zagraniczny Eurotransport Dłubak.

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu można studiować logistykę na studiach licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich.

O logistyce w WSB:

https://www.studialicencjackie.info/serwis.php?&s=1452&pok=34918&pa=100&muz=z&szukaj=logistyka&l=&id=284&kier=588

https://www.studiainzynierskie.info/serwis.php?&s=2282&pok=64305&pa=100&muz=i&szukaj=logistyka&l=&id=284&kier=6360

https://www.studiamagisterskie.info/serwis.php?&s=1620&pok=35152&pa=100&muz=u&szukaj=logistyka&l=&id=284&kier=10623


data ostatniej modyfikacji: 2015-07-16 08:07:11
Komentarze
Polityka Prywatności