Rozwiąż zadanie i wygraj płatne stażowanie! Masz czas do 15 maja

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Studiujesz i chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe? A może chcesz poszerzyć swoje umiejętności na kolejnym stażu? Dołącz do grona laureatów, którzy wygrali płatny staż i znaleźli stałą pracę w zawodzie!

Dzisiejszy rynek pracy jest bezlitosny - masz doświadczenie, znajdziesz pracę, nie masz - jesteś skazany na pracę dorywczą, która rzadko kiedy wzbogaca doświadczenie w wyuczonym zawodzie. Faktem jest, że w trakcie studiów ciężko zdobyć doświadczenie zawodowe inne niż na praktykach, które trwając średnio miesiąc - nieznacznie wzbogacają doświadczenie zawodowe. Zastanawiając się nad swoimi zasobami, warto odkryć w sobie umiejętności, cechy osobowości i aktywności, które zdobyliśmy już w trakcie zajęć na uczelni. Inicjatywa i rozwój - te kwestie aktualnie są dla pracodawcy najbardziej pożądanymi. Gdzie można podszlifować te sfery? Oczywiście na stażu, który jest najlepszym sposobem zwiększającym Waszą szansę na rynku pracy. Czas spędzony na stażu jest najlepszą okazją do sprawdzenia, czy ta branża jest Waszą wymarzoną. Przede wszystkim warto wykazać więcej wysiłku niż później żałować, że w kolejce po pracę wyprzedził nas ktoś z doświadczeniem. Poniżej udowodnimy Wam dlaczego warto pójść na staż.

Pierwsze doświadczenie zawodowe

Niewiele firm zatrudnia studentów bez jakiegokolwiek doświadczenia, nie wspominając już o ukończonych studiach (chyba, że jest się np. programistą samoukiem). Praktyki są pierwszym kontaktem z branżą, z którą potencjalnie chcemy wiązać swoją karierę zawodową. Jedynie staż, na którym dostajemy już bardziej odpowiedzialne zadania (które sprawią, że szybciej się usamodzielnimy i poczujemy się pewniej na rynku pracy), jest okazją wyjścia poza uczelnianą teorię i sprawdzenia, jak funkcjonuje branża i czy faktycznie jest ona dla nas. Na zajęciach nie zdobędziemy wiedzy związanej ze specyfiką danego zawodu czy branży. Mając na co dzień do czynienia z powszednimi sytuacjami zawodowymi, przekonamy się czy to jest to, co chcemy w życiu robić. A przede wszystkim czy nasze oczekiwania i wyobrażenia o tym zawodzie pokrywają się z rzeczywistością.

Nowe umiejętności i znajomości = nowe możliwości!

Dzisiejsi menedżerowie oczekują od swoich potencjalnych pracowników umiejętności, które pozwolą odnaleźć im się w firmie i wpisać w kulturę organizacyjną firmy. Idealny kandydat ma liczne zdolności komunikacyjne, potrafi organizować swój czas pracy, jest zorientowany na wyniki i swoje cele, które sukcesywnie realizuje. Istotne jest również nietuzinkowe i innowacyjne podejście do problemów, z którymi często firma się boryka. Zazwyczaj młodzi ludzie zostają zaangażowani do zespołów projektowych, w których przydają się umiejętności pracy w grupie, a także radzenie sobie ze stresem. Kolejnym ważnym aspektem są ludzie, których będziemy poznawać i z którymi będziemy współpracować, czy to w zespole, czy kontaktując się z zewnętrznymi podmiotami. Staż to okazja do budowania i rozwijania sieci kontaktów, dzięki którym będzie nam łatwiej współpracować. Taka okazja również sprzyja budowaniu relacji, które mogą sprawić, że będziemy lepiej i efektywniej osiągać swoje cele.

Stażuj razem z Karierą!

Nie czekaj - już dziś wejdź na stronę karieranastart.pl, wybierz staż dla siebie i jego case study, które należy rozwiązać i przesłać do 15 maja za pośrednictwem formularza na stronie. W V edycji projektu czekają następujące staże: IKEA (Visual Merchandiser), Agata Meble (m.in.: HR, IT, Księgowość, Dział Handlowy i Operacyjny), Aluprof (Konstruktor, Asystent ds. technicznych oraz ds. ofertowania) Enersys (Księgowość), Hutchinson Poland (CUW, Produkcja, Industrializacja, Jakość), Bielmar (Marketing/PR), Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne (Dział Techniczny), Conbelts (Dział Technologiczny), Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. (Technologia wody, Hydrogeologia wody, Dostawy wody), NGK Ceramics Polska (FM I&O, HR, FM, PM), Comau, Queris (Programista), BCMM (Badania marketingowe). Już wkrótce dołączą kolejne firmy, śledźcie nas na bieżąco!

Autor: Paulina Wach

Koordynator projektu Kariera na Start


data ostatniej modyfikacji: 2015-04-21 11:46:25
Komentarze
Polityka Prywatności