Absolwent idzie do pracy

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Mimo wysyłanych dziesiątek, setek cv i wielu rozmów kwalifikacyjnych wciąż nie masz pracy? A może masz już jakieś doświadczenie, ale jesteś nieaktywny zawodowo? Sprawdź, co się za tym kryje, nic nie tracisz, a możesz dużo zyskać. Dzięki „Absolwentowi” już 60 osób uzyskało pomoc w zatrudnieniu, rozwinęło swoje kompetencje zawodowe i poszerzyło horyzonty.

Obrona i co dalej?

Dostajesz się na studia, spędzasz kilka lat na uczelni, ale czas zajmują Ci różnorodne zajęcia: hobby, rozwój osobisty, przyjaciele, być może praca. Jeśli już w trakcie studiów udało Ci się znaleźć posadę zgodną z kierunkiem studiów, możesz uznać się za szczęściarza. Humaniście nie jest łatwo na rynku pracy. Nie dopuść do tego, by po obronie pracy licencjackiej lub magisterskiej, pracować w miejscu, które Ci nie odpowiada lub w pracy, w której się nie rozwijasz.

Weź udział w projekcie!

Z myślą o Was, humanistach ze świeżo upieczonym dyplomem w ręku, powstał projekt "Absolwent idzie do pracy". Dzięki przedsięwzięciu możliwe jest kompleksowe wsparcie: szkolenia, doradztwo zawodowe, szansa na płatny stażu oraz pośrednictwo pracy. Absolwent może wziąć udział w całej ścieżce projektu albo skorzystać z częściowego wsparcia. - Dzięki udziale w projekcie wizja mojej drogi zawodowej stała się bardziej wyraźna. Wiem, że praca przy projektach unijnych to jest to, co chcę robić - mówi Kinga, uczestniczka I edycji projektu, stażystka w Centrum Szkoleń. Od 1 lipca Kinga podejmie pracę na pełen etat.

Czego można się nauczyć?

"Absolwent" ma na celu wzbudzenie proaktywnej postawy absolwenta na rynku pracy tak, aby zauważył swój potencjał, być świadomym własnych kompetencji i umieć samodzielnie poruszać się na rynku pracy. W projekcie przewidziane są szkolenia m. in. z rozwoju kompetencji "miękkich", autoprezentacji oraz zarządzania czasem. - Dla mnie ważne było poznanie swoich mocnych i słabych stron, podniesienie wiary w siebie i w swoje możliwości - mówi Paulina, która po zakończeniu stażu w firmie rekruterskiej, pracuje jako samodzielna rekruterka. - Odkryłem takie umiejętności, o jakie siebie wcześniej nie podejrzewałem: bardzo dobra organizacja pracy czy praktyczne wykorzystanie cyfrowych narzędzi i aplikacji - dodaje Grzegorz, niedawny stażysta, obecnie pracownik działu IT i webmaster.

Robić to, co się lubi

Nie wszyscy uczestnicy projektu od razu wiedzieli, w którą zawodową stronę pójść. - Skończyłem kulturoznawstwo ze specjalizacją zarządzanie kulturą, a następnie kulturę współczesną. Po tych kierunkach bardzo ciężko pracować w zawodzie. - Ze względu na duże przesycenie rynku oraz brak wyuczonych w toku studiów pożądanych na rynku pracy umiejętności ciężko pracować w zawodzie - tłumaczy Grzegorz. - Po ukończeniu studiów zastanawiałem się, co chcę dalej robić. "Absolwent" rozjaśnił moje priorytety zawodowe, a najwięcej nauczyłem się na stażu, który był dla mnie prawdziwym wyzwaniem.

Magdalena, jedna z najbardziej zmotywowanych uczestniczek, po zaledwie kilku spotkaniach z doradcą zawodowym znalazła wymarzoną pracę: - Jestem bardzo otwarta na propozycje zawodowe, jeśli zajęcie jest ciekawe i rozwijające, jestem w stanie przenieść się do innego miasta, co też zrobiłam - mówi. - Moja praca jest kreatywna, ale też ma w sobie wiele z organizacji i promocji, czyli tak naprawdę jestem w swoim żywiole łącząc filmoznawstwo z produkcją filmową i reklamą.

Nie czekaj, zgłoś się!

Zainteresowany/a? Rekrutacja do projektu trwa od 16 czerwca do końca października. Nie zwlekaj, miejsc jest jedynie 60! Udział w projekcie jest bezpłatny!

Jak się zgłosić? To bardzo proste!

Wejdź na stronę projektu: http://www.absolwent.dzialaj.pl/index.php/zglos-sie i zobacz, czy spełniasz wszystkie kryteria. Następnie swoje CV wraz z listem motywacyjnym wyślij na adres: absolwent.dzialaj@wiosna.org.pl i czekaj na nasz telefon.


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:09:13
Komentarze
Polityka Prywatności