STREFA PRACODAWCY
Tu możesz dodać:

profil_100.png


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Kariera - artykuły

Wybór coacha to wbrew pozorom trudny i czasochłonny proces. Trzeba pamiętać, że nie zawsze za oficjalnym tytułem czy „medialnością” eksperta idą jego wysokie kompetencje. Co zatem zrobić, aby nasza decyzja była trafna, a przyszła współpraca efektywna?
O tym, że praca w Contact Center otwiera drzwi do kariery w innych obszarach organizacji rozmawiamy z Marcinem Łazińskim, Menedżerem Wydziału Obsługi Klienta mBanku.

Zastanawiałeś się w jaki sposób banki zarządzają ryzykiem? Chcesz rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętych metod ilościowych? Cenisz sobie zdobywanie informacji z pierwszej ręki? Przyjdź 1 czerwca na spotkanie z Tanveerem Bhatti pracującym na stanowisku Global Head of Model Risk Management and Valuation Risk w globalnej Grupie Citi. Temat wykładu „Is Model Risk Important?” będzie wprowadzeniem do zgłębienia znaczenia modelu ryzyka w instytucjach finansowych.
Eniro Polska, właściciel wyszukiwarki lokalnej PanoramaFirm.pl, jako jedna z nielicznych firm w Polsce cyklicznie organizuje hackathony. Zespoły programistów pracują wtedy nieprzerwanie przez kilkanaście godzin programując, konfigurując, testując, zmieniając i kreując nowe rozwiązania. W ten sposób utalentowani pracownicy mogą sprawdzać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę praktyczną.
Czasem dziecinnie proste zabawy, mogą pobudzić cię do działania i sprawić, że poczujesz przypływ nowej energii. Nie bez przyczyny firmy odnoszące wielkie sukcesy montują w firmach hamaki, otwierają pokoje z grami planszowymi i pozwalają pracownikom na leżakowanie. Oto 5 sposobów na to, aby obudzić w sobie kreatywnego dzieciaka i odnieść sukces w pracy.
Zaczynasz pracę? Jeśli nie musisz, nie rzucaj się na pierwszą ofertę, jaka ci się trafi. Warto od początku świadomie układać swoją zawodową karierę.
Nauka języka hiszpańskiego i waga jaką ten język zyskuje w Polsce coraz częściej spotykana jest w szkołach, chociaż najczęściej hiszpański jest kolejnym z języków obcych, jakich się uczymy. Wiele osób podejmuje się nauki hiszpańskiego dla rozrywki, zwłaszcza jeśli znają już francuski lub włoski, wówczas nauka języka hiszpańskiego online jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Znajomość języków obcych na współczesnym rynku pracy znacząco podnosi naszą lokatę. Znając co najmniej jeden język obcy poza angielskim możemy liczyć na wyższe wynagrodzenie z tego tytułu, jak i większe możliwości zatrudnienia, konkurowania z innymi poszukującymi pracy.
Program Kariera to prestiżowy program płatnych staży realizowany przez Polską Radę Biznesu i przeznaczony dla studentów oraz absolwentów, którzy w dniu startu programu nie mają ukończonego 30 roku życia.
Na Politechnice Łódzkiej zakończyła się kolejna edycja „The Corning Academy”. Cykl warsztatów poprowadzili eksperci firmy Corning Optical Communications, jednego z najważniejszych partnerów Politechniki Łódzkiej.
Dobrze napisane CV powinno prezentować umiejętności tak, by było jasne, jaką korzyść będzie miał z nich pracodawca. Tak samo ważna jest obsługa komputera, jak i kreatywność. Trzeba je tylko dobrze pokazać.
Każdego roku 1 procent najlepszych kierowników międzynarodowej sieci McDonald's otrzymuje statuetkę Ray Kroc Award. Są to managerowie z wyjątkowymi wynikami i podejściem do pracy. Tym szczególnym wyróżnieniem często nagradzane są osoby kierujące polskimi lokalami sieci. W tym roku laureatami tej prestiżowej nagrody zostało aż czterech Polaków!
Trudno ich od razu rozpoznać. Ale kiedy już zarzucą na nas swoją sieć, praca może stać się nie do zniesienia. Na te osoby lepiej uważać!
Masz stałą pracę, więc nie zawracasz sobie głowy zaglądaniem do własnego CV. A co dopiero dbaniem o to, by było aktualne. To błąd. Nigdy nie wiadomo, kiedy może być potrzebne.
By zrobić karierę, trzeba znać właściwych ludzi. I nie chodzi wcale o załatwianie pracy po znajomości, a o coraz popularniejszy także w Polsce networking. Tylko co zrobić, jeśli nie jesteś duszą towarzystwa?
Aż 91 proc. studentów uważa, że praktyki i staże ułatwiają po studiach start na rynku pracy. Takie tendencje pokazują badania Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami[1]. Millenialsi (czyli urodzeni po 1980 r.) chcą zdobywać na stażach wiedzę i doświadczenie, a jednocześnie oczekują opieki mentora, który będzie monitorował ich postępy w realizacji zadań.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
w Polsce
kierunki_gif.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura