STREFA PRACODAWCY
Tu możesz dodać:

profil_100.png


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Kariera - artykuły

Nie ulega wątpliwości, że największą korzyścią, którą czerpiemy z urlopu jest ładowanie baterii. Nie warto umniejszać wagi odpoczynku. Nikt nie jest w stanie pracować na sto procent, nie robiąc regularnych przerw. Zatem, niezależnie od tego, jak intensywnie pracujemy, nie warto wpadać w pułapkę myślenia, że jesteśmy niezastąpieni. Zamiast odkładać urlop, lepiej wyłączyć na chwilę silnik i odpocząć. Nawet krótka przerwa sprawi, że wrócimy zrelaksowani, z nową energią i gotowi do działania.
Chciałbyś sprawdzić się w dziedzinach takich jak marketing, project management, PR lub HR? Działasz aktywnie w organizacjach bądź kołach naukowych i chcesz wykorzystać nabyte umiejętności w środowisku biznesowym, a do tego jesteś studentem II lub III roku studiów licencjackich/inżynierskich lub I roku studiów magisterskich?
Szczypta ambicji, łyżka inteligencji, szklanka pracowitości i otwartości na zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych. Wszystko razem wymieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Odłożyć aż do wyrośnięcia. Oto prosty przepis jak z praktykanta stać się pracownikiem w wymarzonej firmie. Przedstawiamy historię praktykanta, który został firmie po 3-miesięcznych praktykach. Takich przypadków będzie jeszcze więcej – w Nestlé trwa właśnie 17. edycja praktyk letnich.
Negocjacje w języku angielskim nie zawsze muszą wyglądać tak samo. Niezbite argumenty to nie wszystko. Liczy się również zachowanie i użycie odpowiedniego słownictwa. Mimo używania tego samego języka Brytyjczycy i Amerykanie znacznie różnią się w kwestii rozmów biznesowych.
Jesteś aktywny zawodowo w dziedzinie zarządzania ludźmi w firmie, a jednocześnie lubisz działać na rzecz lokalnych społeczności? Stworzyłeś własną inicjatywę w obszarze rozwoju i dzielenia się wiedzą, odkrywania talentów, edukacji czy podnoszenia kwalifikacji? A może byłeś zaangażowany we wspieranie przedsiębiorczości, wdrażanie nowych technologii lub zachowań prozdrowotnych bądź ekologii? Jeśli tak, konkurs „ROZWIŃ SKRZYDŁA Z EXTENDED DISC” jest dla Ciebie! Możesz wygrać m.in. podyplomowe studia w Akademii Leona Koźmińskiego.
Wybór coacha to wbrew pozorom trudny i czasochłonny proces. Trzeba pamiętać, że nie zawsze za oficjalnym tytułem czy „medialnością” eksperta idą jego wysokie kompetencje. Co zatem zrobić, aby nasza decyzja była trafna, a przyszła współpraca efektywna?
O tym, że praca w Contact Center otwiera drzwi do kariery w innych obszarach organizacji rozmawiamy z Marcinem Łazińskim, Menedżerem Wydziału Obsługi Klienta mBanku.

Zastanawiałeś się w jaki sposób banki zarządzają ryzykiem? Chcesz rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętych metod ilościowych? Cenisz sobie zdobywanie informacji z pierwszej ręki? Przyjdź 1 czerwca na spotkanie z Tanveerem Bhatti pracującym na stanowisku Global Head of Model Risk Management and Valuation Risk w globalnej Grupie Citi. Temat wykładu „Is Model Risk Important?” będzie wprowadzeniem do zgłębienia znaczenia modelu ryzyka w instytucjach finansowych.
Eniro Polska, właściciel wyszukiwarki lokalnej PanoramaFirm.pl, jako jedna z nielicznych firm w Polsce cyklicznie organizuje hackathony. Zespoły programistów pracują wtedy nieprzerwanie przez kilkanaście godzin programując, konfigurując, testując, zmieniając i kreując nowe rozwiązania. W ten sposób utalentowani pracownicy mogą sprawdzać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę praktyczną.
Czasem dziecinnie proste zabawy, mogą pobudzić cię do działania i sprawić, że poczujesz przypływ nowej energii. Nie bez przyczyny firmy odnoszące wielkie sukcesy montują w firmach hamaki, otwierają pokoje z grami planszowymi i pozwalają pracownikom na leżakowanie. Oto 5 sposobów na to, aby obudzić w sobie kreatywnego dzieciaka i odnieść sukces w pracy.
Zaczynasz pracę? Jeśli nie musisz, nie rzucaj się na pierwszą ofertę, jaka ci się trafi. Warto od początku świadomie układać swoją zawodową karierę.
Nauka języka hiszpańskiego i waga jaką ten język zyskuje w Polsce coraz częściej spotykana jest w szkołach, chociaż najczęściej hiszpański jest kolejnym z języków obcych, jakich się uczymy. Wiele osób podejmuje się nauki hiszpańskiego dla rozrywki, zwłaszcza jeśli znają już francuski lub włoski, wówczas nauka języka hiszpańskiego online jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Znajomość języków obcych na współczesnym rynku pracy znacząco podnosi naszą lokatę. Znając co najmniej jeden język obcy poza angielskim możemy liczyć na wyższe wynagrodzenie z tego tytułu, jak i większe możliwości zatrudnienia, konkurowania z innymi poszukującymi pracy.
Program Kariera to prestiżowy program płatnych staży realizowany przez Polską Radę Biznesu i przeznaczony dla studentów oraz absolwentów, którzy w dniu startu programu nie mają ukończonego 30 roku życia.
Na Politechnice Łódzkiej zakończyła się kolejna edycja „The Corning Academy”. Cykl warsztatów poprowadzili eksperci firmy Corning Optical Communications, jednego z najważniejszych partnerów Politechniki Łódzkiej.
Dobrze napisane CV powinno prezentować umiejętności tak, by było jasne, jaką korzyść będzie miał z nich pracodawca. Tak samo ważna jest obsługa komputera, jak i kreatywność. Trzeba je tylko dobrze pokazać.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
EF_Education_First_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
WSB_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura